Sledujte nás na YouTube

Microsoft připravuje nástroj pro konverzi doplňků z Google Chrome do Edge

Jednou z největších novinek posledního sestavení Windows 10 Insider Preveiw je instalace doplňků do internetového prohlížeče Microsoft Edge. Jak jsme v tomto týdnu uvedli, tato rozšíření bude možné změnou několika řádků v kódu převádět přímo z doplňků pro prohlížeč Google Chrome (a naopak). Microsoft se navíc chystá tuto činnost vývojářům maximálně usnadnit.

edge

Vývojář prohlížeče Microsoft Edge Jacob Rossi na Twitteru prozradil, že v Redmondu mají rozpracovaný nástroj pro konverzi doplňků z prohlížeče Chrome, avšak prozatím není připraven na vypuštění, neboť neobsahuje podporu všech API.

Pokud bude převod skutečně otázkou několika kliků, může počet doplňků pro Edge růst rychleji než počet aplikací ve Windows Store.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

  1. Zajímalo by mě, jak dlouho jim to vydrží, než Google něco vymyslí…

  2. Pavel (neregistrovaný)

    OMG, z WM se stava vykradacka z ios a androidu.

  3. hlavně aby to umělo strojový překlad jako chrome

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *