Domů » Bleskovky » Microsoft chystá další řadu aktualizací s krycím názvem „Threshold”

Microsoft chystá další řadu aktualizací s krycím názvem „Threshold”

Už nějaký čas se ve spojitosti s operačními systémy Microsoftu mluví o plánech na jejich postupné zbližování. První kroky už Microsoft učinil uvolněním aktualizace Windows (RT) 8.1, stejně jako vydáním nové herní konzole Xbox One se systémem postaveném na stejném jádře a podobném uživatelském prostředí. Další na řadě bude nová verze Windows Phone 8.1 spolu s první větší aktualizací Windows 8.1, které přijdou zřejmě na jaře příštího roku. Tím ale plány redmondských rozhodně nekončí.

Známá technologická novinářka Mary Jo Foley totiž přinesla nové informace, podle kterých Microsoft chystá po „Blue” další projekt, tentokrát s kódovým označením „Threshold”. Ten má opět zahrnovat řadu aktualizací pro Windows, Xbox One a Windows Phone, díky kterým budou všechny systémy sdílet ještě více společných prvků. Podle Foley bychom se tak na jaře 2015 mohli dočkat například dalšího sjednocování vývojářských nástrojů nebo úplného spojení obchodů s hrami a aplikacemi.

Krycí název „Threshold” nese svůj název po jedné planetě v akční sci-fi sérii Halo. Po jménu „Cortana”, které by podle spekulací mohla nést budoucí hlasová asistentka ve Windows Phone 8.1, se tak jedná už o druhý případ, kdy se Microsoft nechal inspirovat tímto herním univerzem.

Miroslav Havlíček

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments