Domů » Bleskovky » Microsoft chystá další řadu aktualizací s krycím názvem „Threshold”

Microsoft chystá další řadu aktualizací s krycím názvem „Threshold”

Už nějaký čas se ve spojitosti s operačními systémy Microsoftu mluví o plánech na jejich postupné zbližování. První kroky už Microsoft učinil uvolněním aktualizace Windows (RT) 8.1, stejně jako vydáním nové herní konzole Xbox One se systémem postaveném na stejném jádře a podobném uživatelském prostředí. Další na řadě bude nová verze Windows Phone 8.1 spolu s první větší aktualizací Windows 8.1, které přijdou zřejmě na jaře příštího roku. Tím ale plány redmondských rozhodně nekončí.

Známá technologická novinářka Mary Jo Foley totiž přinesla nové informace, podle kterých Microsoft chystá po „Blue” další projekt, tentokrát s kódovým označením „Threshold”. Ten má opět zahrnovat řadu aktualizací pro Windows, Xbox One a Windows Phone, díky kterým budou všechny systémy sdílet ještě více společných prvků. Podle Foley bychom se tak na jaře 2015 mohli dočkat například dalšího sjednocování vývojářských nástrojů nebo úplného spojení obchodů s hrami a aplikacemi.

Krycí název „Threshold” nese svůj název po jedné planetě v akční sci-fi sérii Halo. Po jménu „Cortana”, které by podle spekulací mohla nést budoucí hlasová asistentka ve Windows Phone 8.1, se tak jedná už o druhý případ, kdy se Microsoft nechal inspirovat tímto herním univerzem.

Miroslav Havlíček

5 komentářů

 1. Na jaře 2015 ? To jim bude asi hodně dlouho trvat ta aktualizace že ? To v tý době už bude android 6.0 :D Ba né chápu asi 2014 že ?

  • Martan (neregistrovaný)

   Na jar 2014 budeš rad keď dostaneš blue. Čiže o rok dDostanes ďalšiu veľkú aktualizáciu threshold. Možno niečo menšie medzi tým. Co sa ti na tom nezdá. Aj ios ma veľké aktualizácie raz ročne. Android ich ma viac, ale veľkú aktualizáciu 4.0 mal už pekne dávno a tie drobky medzi tým toho veľa nepridali na funkčnosti. .

  • Pro Windows Phone pravidelně vycházejí GDR aktualizace, které přináší opravy chyb a drobné nové funkce. V roce 2014 pak přijde nová verze systému a v roce 2015 další. Ten rok mezi verzemi opět vyplní GDR aktualizace. Co je na tom nepochopitelného?

  • IP MAN: Jo a ještě technická. Android 6.0? To pochybuju. Android 4.0 vyšel v roce 2011. Dnes, o 2 roky později, tu máme – světe div se – Android 4.4

   Tolik k číslování. Ale o čísla verzí nejde. Jde o to, co s novou verzí přijde. Ale coby… Lidi, co honí počty jader, počty pixelů a počty aplikací asi musí honit i počty verzí…

 2. mceza: nekteri to stale nechapou.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).