Domů » Bleskovky » Microsoft chtěl v roce 2010 koupit Facebook za rekordní sumu. Zuckerberg nabídku smetl ze stolu

Microsoft chtěl v roce 2010 koupit Facebook za rekordní sumu. Zuckerberg nabídku smetl ze stolu

Steve Ballmer, americký manažer a bývalý výkonný ředitel společnosti Microsoft, uvedl v rozhovoru pro CNBC, že v roce 2010 jednal s Markem Zuckerbergem o odkupu sociální sítě Facebook. Nabídka byla přitom velkorysá, ale Zuckerberg cítil, že má Facebook daleko větší potenciál a nabídku odmítl.

Microsoft v té době nabídl za odkup Facebooku 24 miliard dolarů (přibližně 576 miliard korun). Facebook však zažíval raketový start a Zuckerberg věděl, že hodnota společnosti bude stoupat. V době, kdy se Ballmer o nákup pokoušel, vlastnil Microsoft 1,6 % akcií Facebooku – Microsoftu tak nezbývalo, než rozhodnutí respektovat.

steve-ballmer-facebook

Pokud by chtěl Microsoft udělat nabídku nyní, musel by být velkorysejší. Aktuálně se tržní hodnota Facebooku pohybuje okolo 57 miliard dolarů (necelých 1,4 bilionu korun). Zuckerberg je uváděný jako čtvrtý nejbohatší člověk na světě s čistým jměním v hodnotě 56 miliard dolarů. Zjevně se rozhodl dobře.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

8 komentářů

 1. Kdyby prodal dopadlo by to jako s Nokií ….

  • Kdyby to dopadlo stejně, jedině dobře.Lidem by to prospělo.

  • No třeba by na Windows byla kloudná aplikace a ne ten šunt omálovánkovej od Facebooku.

   • No nevim … co MS koupil Skype, tak to neni zadna slava.

   • Hmmm, to máš pravdu.

   • FB aplikacia od MS bola perfektná aj na WP aj na W8.1/RT. Skype moc nepouživám ale ked obcas ano tak nemmam problemy.
    Ale súčastná FB aplikacia je katastrofa aj pre PC aj pre Mobily

   • ano, bola uplne totalne najlepsia.. sice v nej prakticky nic nebolo mozne, ale to nevadi, WP bojovnici si odskrtli FB ako hotovu vec.

   • No pro mě bylo důležité, že byl Facebook i Messanger provázán se systémem. To znamená, že jsem nemusel prakticky Facebook otevírat a vše jsem viděl v peoplehubu společně s dalšími věcmi a mohl odsud i rovnou reagovat. Co si na Facebooku řešil jiného než zeď, posílání fotek a videí a poloh a komentářů?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).