Microsoft chce vaše poznámky: Vydal nástroj na migraci dat z Evernote do OneNote

Technologické firmy ve světě smartphonů neustále svádějí velký boj o uživatele a snaží se poskytovat stejné portfolio služeb jako jejich konkurenti. Čas od času dokonce vydávají nástroje, které dokáží převést obsah z konkurenční aplikace do své vlastní, a to vše prakticky na jedno kliknutí. Mezi ně se řadí i nový nástroj od Microsoftu, který loví potencionální uživatele vlastního „poznámkovníku“ OneDrive ve vodách konkurenčního Evernote.

Aplikace se jmenuje OneNote Importer Tool, a prozatím je k dispozici pouze pro Windows, byť má v následujících měsících přijít i na OS X. Aplikace se nenachází ve Windows Store, stáhnout si ji můžete na těchto stránkách. A proč vůbec z Evernote na OneNote přecházet? Microsoft uvádí následující argumenty, podle nichž spousta funkcí v Evernote vyžaduje poplatek, zatímco OneNote je kompletně zdarma.

evernote

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Standa (neregistrovaný)

  Poplatky jsou jedna věc. Druhá věc je rychlost při startu a samotné hledání poznámek v menu a orientace. To na Androidu i W10 které jsem měl nějakou chvíli docela pokulhávalo. Lezlo mi to už na nervy. Takže jsem dneska převedl většinu poznámek z OneNote do Google Keep. Ten je mnohem svižnější a i orientace mi přijde lepší. OneNote už jen na dokumenty přes Office Leans mám. Ale na tom je zas škoda, že neudělá prostě přímo PDF které by uložil rovnou do telefonu.

  • kecy v klecy (neregistrovaný)

   Souhlas

   • Dolar (neregistrovaný)

    v přehledu chybí, že OneNote nepodporuje BlackBerry, zatím ještě žijící systém !!!!
    Evernote ano, dokonce je integrován do systému. A to je pro mne vlastníka Passportu, asi toho nejlepšího hw dnešní doby, rozhodující !

   • Dano (neregistrovaný)

    Evernote som začal používať práve preto že výborne podporoval už Windows Mobile (ten 6.x – bola aplikácia čo umožňovala offline synchronizáciu! , prípadne šlo mať prístup k poznámkam cez m.evernote.com), MS sa hral vtedy akurát na vlastnom piesočku bez online synchronizácie a keď to začal rozvíjať tak už bolo neskoro. V súčasnosti je aj OneNote na výbornej úrovni ale mne viac vyhovuje Evernote (napr. systémom triedenia poznámok) a 20 Eur (ročne) ma nezabije…

 2. jan (neregistrovaný)

  jeb blbec by presel z evernote na onenote

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *