Microsoft brzy představí vlastní platební službu pro Windows 10

S mobilními platebními službami se v letošním roce roztrhl pytel, máme Apple Pay, Android Pay, Samsung Pay, a spekuluje se, že svůj platební systém chystá i korejské LG. Trochu pozadu je v tomto směru Microsoft, ten sice má vlastní peněženku, avšak plnohodnotné mobilní platby na úrovni systému mu chybí. V Redmondu nicméně pilně pracují na odstranění tohoto nedostatku.

Serveru Re/Code to potvrdil viceprezident Microsoftu pro operační systémy Joe Belfiore, podle jehož slov však mají v Microsoftu před sebou spoustu práce, neboť mobilní platby jsou velmi komplexní záležitost. V Redmondu přemýšlí o různých platebních scénářích, mezi nimiž by mohl být zakomponován například ověřovací systém Windows Hello. Na otázku, kdy Microsoft své mobilní platby představí, odpověděl Belfiore stručně: „Brzy.“ Ze zkušeností víme, že toto slovo může v Microsoftu znamenat prakticky cokoliv, nechme se tedy překvapit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Sandra (neregistrovaný)

  Proč nemůže být jeden způsob platby pro všechny?

  • kucikk (neregistrovaný)

   Pokud bude jedna služba kompromitována, tak zůstanou ostatní. Doufám, že Microsoft půjde stejnou cestou jako u ostatních služeb a jeho MSPay bude multiplatformní.

 2. mposvar (neregistrovaný)

  Je to jako s jedním jazykem…

 3. mmme (neregistrovaný)

  MS se se*e do všeho a nic nedělá pořádně. Tohle má být ta nová cool strategie?

 4. BRudolph (neregistrovaný)

  To je skvělé.. Máme už XYPay a navíc dostaneme ještě MSPay. Škoda, že ani jedna z těch služeb nefunguje jinde než v USA a VB…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *