Domů » Bleskovky » Mobilní skládací Bluetooth klávesnice od Microsoftu míří na český trh, známe cenu

Mobilní skládací Bluetooth klávesnice od Microsoftu míří na český trh, známe cenu

Microsoft letos na Mobile World Congressu v Barceloně představil kapesní skládací Bluetooth klávesnici, která podporuje platformy Android, iOS i budoucí Windows 10. V zavřeném stavu (jištění obstarávají magnety) se jedná o kompaktní černý kvádřík s logem Microsoftu, po otevření na vás vykoukne 76 kláves v šesti řádcích.

 

Horní řada kláves dokáže ovládat systémovou hlasitost, hudební přehrávač nebo odsud lze spustit vyhledávání. Následuje řada čísel a klasická klávesnice s rozložením QWERTY. Klávesnici bude možné používat se dvěma zařízeními současně s možností rychlého přepnutí. 

    

Klávesnice o tloušťce 5 mm v sobě obsahuje baterii, kterou dobíjí vestavěný microUSB konektor, jaká je výdrž baterie však zástupci Microsoftu neprozradili. Dobrou zprávou je, že klávesnicese od 28. srpna začne oficiálně prodávat také na českém trhu za doporučenou cenu 2 799 Kč včetně DPH.

Microsoft keyboard: Skládací klávesnice od Microsoftu

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

13 komentářů

 1. Podobnou klávesku už mám řadu let ještě z dob prvních symbianů od SE – Freedom keyboard – a pořád maká pěkně.

  • Pavel (neregistrovaný)

   Mám ji taky, ale nechce fungovat na androidu. Jak ji používáš?

  • Kikina (neregistrovaný)

   [odkaz]

   Zkus tohle

  • lerion (neregistrovaný)

   Mám Freedom Pro Keyboard a je naprosto super. Teď používám s BlackBerry a paráda.

  • Je potřeba KeyPro, možná jsou i jiné způsoby, ale abych nekecal, po aktualizaci na kitkat to přestalo jít.

 2. Adam (neregistrovaný)

  Místo počtu kláves mi prijde zajímavější, že klávesnice zvládá 2 připojené zařízení najednou.

 3. No sláva, konečně něco přenosného od ověřeného výrobce s BT 4.0 LE (tedy PŘEDPOKLÁDÁM), tenhle trh je dost zatuhlý a potřebuje rozhýbat. Výrobci se tváří, jakoby najednou všichni přestali datlit a místo toho řvali na svá zařízení, což je daleko od skutečné praxe…

 4. Klávesnice vypadá moc pěkně a použitelně.Jeste vzpomínám na klávesky, které jsem mel k nekterym Pocket PC s Windows Mobile.BT klavesnic jsem se zbavil az s prichodem HTC Universal.

 5. Johny (neregistrovaný)

  Je to úžasná klávesnice. Hrozně se mi to jako grafikovi líbí, protože doprostřed si můžu odložit třeba pero od tabletu, které mi v současnosti furt někde lítá po stole. Nebo třeba párek v rohlíku. I schopnost toho, že se klávesnice nezničí pokud jí poprskam nebo jinak „zavlhčim“ je výborný důkaz toho, že Microsoft myslí na všechno. Za tohle rozhodně palec nahoru, je to super.

 6. Ta cena je…nesmyslná. Za to je pořádný kus matroše (klávesnice s mechanickými spínači a třeba i podsvícením), která bude mít výrobní náklady někde jinde než tahle membrána s BT čipem…. Solidně namaržovaná věc.

 7. Kamil (neregistrovaný)

  Je hezká, ale bohužel „hezká“ je i cena. Koupil jsem si na aliexpress nejakou za 20$ a funguje bez problémů. Ale takhle hezká samozřejmě není, nicméně je o 2000 Kč levnější.

 8. Cena je vysoka, ja to vyresil za petikilo [odkaz] Jde z toho vylounout, nebo tam tablet dat, oprit. Zlute zrejme nikdo nechtel :-)

 9. takých je dosť, bohužial žiadná čo by mala ešte podsvietenie a trackoint alebo nejakú nahražku touchpadu

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).