Domů » Bleskovky » Microsoft Band se otevře vývojářům, v Evropě jej zatím oficiální cestou nekoupíte

Microsoft Band se otevře vývojářům, v Evropě jej zatím oficiální cestou nekoupíte

Viceprezident Microsoftu a šéf divize operačních systémů Joe Belfiore prozradil na Twitteru nové poznatky o včera představeném náramku Microsoft Band, ačkoliv podle jeho slov vývoj nositelné elektroniky nemá na starosti a jeho tým pouze přispěl implementací personální asistentky Cortany.

  

Pokud vás zajímá dostupnost náramku v Evropě, musíme vás zklamat, prozatím je určen pouze americkým uživatelům, od nichž bude Microsoft sbírat zpětnou vazbu. Pro nedočkavce dodáváme, že první kousky se již objevují na aukčním portálu eBay.

  

Microsoft včera mimo jiné odhalil, že náramkem Band lze platit za kávu u řetězce Starbucks, přičemž podle Belfioreho slov redmondští jednají s dalšími potencionálními partnery, kteří by mohli přispět svojí aplikací. Platforma, která Microsoft Band pohání, není v současné době ještě připravena na otevření pro vývojáře třetích stran, nicméně vývojářský tým na této změně pracuje. Časový rámec je však prozatím neznámý. 

Prostředí Microsoft Band v akci (zdroj: Windows Central)

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

18 komentářů

 1. Jak už jsem psal pod jiným článkem, je nepochopitelné, že MS u multiplatformních aplikací nedodržuje Metro. Po updatu OneDrive teď utrpěla i aplikace Health ono hamburgerové menu. Přitom je to u velkých úhlopříček strašně nepraktické.

 2. Johny (neregistrovaný)

  Tady podle mě vzniká zajímavý paradox, že jak nesmyslně využívá metro prostor na dekstopu nebo tabletu, tak tady by mohlo uživatelům výrazně vyjít vstříc. Sice by byla na obrazovce třeba vždy právě jen jedna livetile, ale to, že je livetile a uživatelé s ní umí pracovat a rozumí tomu systemu je určitě plus. Stejně tak zde to, že tiles vyplní celý prostor a onen minimalistický přístup, může být výhodou. Teď je to tomu ještě na míle vzdálené, ale jednou třeba… Rozhodně to na hodinkách má větší potenciál, než ikony nebo divný bublinky ala Apple (nemam odzkoušené, usuzuji pouze z prvních dojmů, třeba to funguje skvěle, tohle nevim).

  • na tabletu metro využívá nesmyslně prostor? tos asi nedržel v ruce ipad nebo tablet s androidem.. kór když si můžu na win tabletu otevřít víc aplikací vedle sebe.

  • Johny (neregistrovaný)

   Mimonaut: low information density design [odkaz]

  • Wesi (neregistrovaný)

   To je snad logovací obrazovka ne? Na ni jsou vidět hodiny datum, počasí a notifikace.

  • Johny (neregistrovaný)

   A? To mění něco na tom, že W(P)8+ jsou postaveny designově mimo jiné na velkém prázném negative spacu a pompézním prostoru pro typografii, potažmo livetiles? Ten odkaz je jen analogie. Tady mi to občas přijde, jak kdybych mluvil s dětma ve školce. Ty taky si nedají dohromady 2 a 2, všechno po lopatě.

  • Livetiles JSOU (mimo jiné) ty informace, ty školko :-)

   Je vidět, že filozofii Windows nechceš pochopit. BTW jaký argument budeš mít na současně pustěné mapy, onenote a dejme tomu Skype na jedné obrazovce. Taky málo informací / možností? Na jakémže tabletu to jde?

  • Vojta (neregistrovaný)

   Nechci flamovat, jen je u tohodle produktu škoda, že Microsoft nedokázal dotáhnout koncept Livetiles do konce. Za 4 roky? u nich neproběhl žádný progress a většina ukazuje max. číslo, žádná interaktivita se moc nekoná. Někde třeba jo, ale tenhle obrázek ( [odkaz] ) mi moc optimizmu nedodává, jsou tam 3 ikony a WP-klasicky jsou statický.

  • Vojta (neregistrovaný)

   Ve videu pak jde dokonce vidět, že „Livetiles“ jsou jen ikony a po kliknutí se až otevře příslušná aplikace. Škoda.

  • Zase jeden rozumbrada. Pokud nestačí jedna z desítek šablon, může vývojář vygenerovat bitmapu a zobrazovat tu. Možností je tedy neomezené množství. A to nehovořím o dvoustranných dlaždicích atd. Dlaždice se navíc přizpůsobí několika rozměrům.

   Dlaždice nikdy neměly být interaktivní, na to jsou příliš malé.

   No, hlavně že máš místo, kde se můžeš vypsat.

  • Vojta (neregistrovaný)

   WP jsem měl, WP má člen rodiny a dlaždice jsou prostě promarněný koncept a vůbec nejsou Live, na to přece nepotřebuju vysokou školu. Velká část vývojářů ani nevytvoří funkční dlaždice a 30min (teď už 1min) interval obnovení jejich Live funkci taky nepomáhá.

  • Vojta (neregistrovaný)

   Asi si každý pod pojmem Livetile představuje něco jinýho a já už od dob WP7 čekal, že dlaždice budou jako živý (Live) a reagovat v real-time. Tak nemusíš hned psát, že jsem rozumbrada když máme odlišný názor.

  • Tak nevím co je Live Tile podle tebe… ale já chápu Live Tile (a podle toho jsem i aplikace tvořil) tak, že na dlaždici se zobrazuje aktuální informace. Tedy třeba ikonka počasí a teploty, Nejbližší akce v kalendáři, svátek pro dnešní den, nejnovější zprávy ze zpravodajství…

   Nevím jak „živé“ by jako měli být… pobíhat po obrazovce nebo co?

 3. Je tu více rozumbrad, někomu vyhovuji live files, někomu statické ikony v IOS a někomu nefunkční widgety v Androidu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).