Domů » Bleskovky » Microsoft Band je pro letošek vyprodán: Podcenili v Redmondu předvánoční horečku?

Microsoft Band je pro letošek vyprodán: Podcenili v Redmondu předvánoční horečku?

Náramek Band od Microsoftu sklidil u zahraničních recenzentů poměrně kladné ohlasy, bohužel možností, jak si pořídit tento náramek, bylo po čertech málo. První várka se prodala takřka okamžitě, stejně rychle zmizely i kousky prodávané v dalších vlnách. Microsoft na svém online obchodě informuje, že s dalším naskladněním se počítá až počátkem příštího roku.

Spíše než neobvykle velký zájem situaci způsobil malý počet vyrobených kusů. Skoro by se mohlo zdát, že Microsoft nechtěl v nositelné elektronice zaspat a připravil produkt, se kterým si nebyl příliš jistý a tak do oběhu vypustil malý vzorek náramků, na němž si chtěl otestovat zájem uživatelů. Pokud je tomu tak, je škoda, že se stejnou cestou nevydal i s nepředstaveným tabletem Surface Mini.

 

Tak jako tak by v Redmondu rozhodně dokázali prodat mnohem více náramků Band, zvláště pak, když jej představili před největší nákupní horečkou v roce. Vzhledem k multiplatformnosti náramku mohl Microsoft ulovit zájemce mezi uživateli konkurenčních systémů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

17 komentářů

 1. Asi tak byl to takovy pilot a sklidil uspech. To je jednoduche nositelna elektronika podporujici WP je jako safranu.

 2. No vzhledem k opět nesmyslnému omezení dostupnosti na trzích není očividně množství prodeje prioritní úkol…

  • UNI: Částečně souhlasím. To omezení je na prd. Spíš mi to připadá jako pokus o zjištění zájmu ze strany zákazníků. V úvahu přichází i možnost, že chtěli vytvořit referenční zařízení pro technickou platformu Bandu (hw i sw). Vzhledem k omezení znakové sady Bandu uvedení jen v US chápu. Ty čtverečky místo pismen s háčky vypadají děsně, ale až na pár drobností jsem s MS Bandem maximálně spokojený. Někdy třeba nezapočítá kroky, ale zase je nepřičítá při jízdě po D1. :D

  • No nevím, např. u Xboxu testovali co? Prodávali tu dvě předešlé generace a najednou potřebují rok zjišťovat, jaký je o konzole zájem ze strany uživatelů?:) O tablety (Surface) tu také není zájem? Zajímavé, že např. Apple sem přiveze 20 nebo kolik modelů iPadů, MS ale zjišťuje.

   Tak ať si to nechají, ale ať nebrečí, jaký mají podíl…

  • Na D1 to počítá drncání :-D

  • UNI: Můj příspěvek se týkal Bandu. Tam to omezení chapu, ale u Xboxu, Surface a jinde je to čistá esence blbosti. Stačí když si vzpomenu na zprovoznění Bandu, několik HR, změny MS účtu a vytváření nového, tak mi zase začíná cukat levý oko. :D

   VBOOXXOO: Nekteré sportovní naramky a krokoměry mají s D1 fakt problémy. MS Band naštěstí ne. Nerozhodí ho ani nejhorší úseky naší slavné hopseštráse.

  • Velda (neregistrovaný)

   Myslím si, že Band je myšlen Microsoftem stejně jako Surface, čili ukazuje výrobcům, jak to mají udělat. A aby je nalákal na svoji platformu… :-)

  • Hlavně ať ostatní neudělají stejné chyby jako MS. Pár ve věcí se jim moc nepovedlo.

  • lerion (neregistrovaný)

   Na MS Bandu? Řekl bych, že v současnosti je to jeden z nejlepších sportovních náramků. Jako vylepšení mě napadá už jen zahnutý displej. Co bys tam chtěl víc?

  • Jo na Bandu. Pokud patří k nejlepším, tak konkurenci radši nechci vidět. Určitě by se měly zlepšit materiály, zrušit omezení na region, doplnit jazykovou sadu, předelat práce s workouty. Až tohle předělají, tak to bude pecka. Zahnutý displej by vypadal líp, ale ovládání je lepší na rovném.

 3. Nevadi… 200€ moj Jezisko pouzil na WD Black2 Dual Drive ;-)

 4. johny (neregistrovaný)

  Bohuzel nositelne bandy a hodinky jsou dneska u vsech fakt spis pro rozmar nez pro uziti. Pro zeny prakticky neexistuji a vsechy pusobi obrovskym masivnim dojmem. Tenhle od microsoftu je jeden z tech povedenejsich a Metro se na to sedi jak prdel na hrnec. Tady musim microsoftu dat velky plus. Bohuzel to opet trpi na klasiku, nedostatek aplikaci. Resp. nestandardni vystup, se kterym by aplikace mohli pracovat. Ne ze by u ostatnich vyrobcu to bylo lepsi, ale z funkcniho hlediska to na to, co dnes clovek potrebuje, umi malo. Jsem zvedav, co prinesou Apple Watch. Snad to v tehlech zarizenich konecne dokaze nekdo rozstipnout.

  • Jeste nevím, ale mám volno

  • Hups… To nebylo oko chatu :D U MS Bandu jde o sportovní náramek a tam ty rozměry překousnout jdou. Bohužel technika má svoje omezení a s rozměry součástek toho moc udělat nejde. Co myslíš tím nestandardním výstupem? Ono dost záleží, co od Bandu a podobných očekáváš. Moje očekávání Band až na jednu věc splnil.

  • Johny (neregistrovaný)

   Chmeldas: no já nevim. Přeci jen spousta lidí nenosí sportovní náramek jen na sport, ale k monitorování celodenní aktivity. Na druhou stranu jak říkám, jako produkt tohle neni podle mě opravdu marný. Očekávam od toho, že její výstup bude stejnej jako u kteréhokoliv jiného zařízení, takže bude REÁLNÉ pro vývojáře přizpůsobit svoje aplikace datům co z toho lezou a tím pádem to budu moct synchronizovat s kteroukoliv app, kterou na fitness používám. To bohužel není teď u nikoho, takže náramky podobného druhu používam za takovou věc uzavřenou samu v sobě a než nějaký koupim, ještě to potrvá.

  • Johny (neregistrovaný)

   Teda uvidíme co apple watch, ale moc si od toho neslibuji.

  • Právě o tohle se MS snaží a je k tomuhle přístupu otevřený. Data z Bandu můžeš synchronizovat s MyFitnessPal a RunKeeper. Tuším, že tam figuruje ještě Jawbone, ale nejsem si na 100% jistý. Jsou teprve na začátku, tak uvidíme jestli se přidají i další. Osobně bych uvítal Endomondo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).