Domů » Bleskovky » Microsoft Band 2 na uniklých renderech: Zahnutý displej, kovový rámeček a spousta senzorů

Microsoft Band 2 na uniklých renderech: Zahnutý displej, kovový rámeček a spousta senzorů

Už jen dva týdny nás dělí od velké tiskové konference Microsoftu, na níž budou představeny nové Lumie, tablet Surface Pro 4 a také druhá generace náramku Microsoft Band. Zatímco o Lumiích víme takřka vše a od Surface Pro 4 očekáváme jen lehký upgrade, o náramku jsme dosud neměli vůbec žádné informace. Až doteď.

  

Španělská stránka Microsoft Insider zveřejnila první, údajně autentické rendery, a také očekávanou výbavu. Vzhled se má od první generace lišit hned v několika aspektech – nejviditelnější změnou je zahnutý displej, který lemují patrně kovové strany, přičemž jedna z nich obsahuje dvě hardwarová tlačítka. Doufáme, že displej bude opatřen odolnějším sklíčkem, což byl jeden z velkých neduhů loňského modelu. Tělo části s displejem je příjemně tenké, za to zapínání řemínku vypadá dosti mohutně, zřejmě sem byla přesunuta baterie.

  

Náramek bude pochopitelně sloužit zejména ke sledování sportovní aktivity, ačkoliv o možnost zakoupení kávy ve Starbucks by jeho majitelé přijít neměli. V senzorové výbavě nemá chybět čidlo srdečního tepu, akcelerometr, gyroskop, GPS, mikrofon, senzor okolního osvětlení, senzor galvanické vodivosti kůže a čidlo UV záření.

  

Očekává se, že náramek bude spolupracovat se systémy Android, iOS i Windows Phone, dokonce se spekuluje, že softwarovou část obstará edice Windows 10 pro internet věcí. Microsoft se již dříve nechal slyšet, že by druhá generace měla být dostupná i v zemích, kde se aktuálně prodávají tablety Surface, nám nezbývá než doufat, že se tento seznam brzy rozšíří i o Českou republiku.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. r (neregistrovaný)

  A nevíte kolik cca bude stát.

  • lerion (neregistrovaný)

   Vzhledem k tomu, ze ho jeste nikdo ani nepredstavil, tak to urcite nevedi…

 2. Na odolnosti by meli zapracovat i u pásku. Ten toho taky moc nevydrží.

 3. Martin Alexandr

  Za mě dobré, pokud takhle bude opravdu vypadat tak super :) hlavní je výdrž a cena, ta bude asi stejná jako u minulého modelu. No uvidíme co vše přinese a bude umět

 4. Iggy (neregistrovaný)

  Je to fajn, když se člověk zadýchá a má velký tep, tak mu to náramek řekne. Když usne, tak to zpětně pozná, že spal. Když je venku na slunci, tak zjistí, že na něj pražilo slunce (UV záření). Na GPS uvidí, že se byl projít. A dokonce zjistí, že mu někdo volá (i když musí mít telefon hned vedle bandu).

  Jo je to super nepostradatelný stroj. Člověk by bez něho ani nevěděl, že je.

  A co čas? Ukazuje to vždy a nebo trapně ztmavne displej tak, že člověk musí mačkat tlačítko, ťukat na displej nebo dělat teatrální gesto, aby viděl kolik je hodin? A co když něco nese? …

  Zlaté hodinky.

  • Petr Dvořák

   Nevím no, ale sledování spákové aktivity a fází spánku mi přijde celkem fajn, strejně tak tepu.

  • lerion (neregistrovaný)

   Ja si MS Band koupil hlavne kvuli behani. Nemusim tak sebou tahat velky a tezky telefon, abych si meril sportovni aktivity.

   Toto neni nahrada hodinek, toto je sportovni naramek.

  • Iggy (neregistrovaný)

   Jen se nesmíš ve spánku s tím náramkem otřít o noční stolek nebo hranu postele, protože tam hned budeš mít krásný škrábanec. A jako bonus po ránu opruzeninu pod tím náramkem jak kůže nedýchá.

  • lerion (neregistrovaný)

   Spal jsem s ním dva měsíce v kuse a opruzeniny nebyly. Na náramku mám folii, takže škrábance se také nekonají.

  • Iggy: tu ides vyplakavat pri naramku co ma hodnotu cca 199€ ale pri Apple Watch ta nejako vidno nebolo a to nema ani vsetky tieto senzori a je skoro 2x tak draha. A mimohochod toto sa predava ako naramok a nie hodinky.

  • Apply Watch s tragickou baterií a cenou nekomentuji vůbec, škoda slov… ;-)

 5. no konečne niečo na štýl podareného Gear fit so zahnutým displejom, mohlo to mať menšiu hrubku a ten remienok mohol vyzerať lepšie, ale uvidíme koľko bude stať.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).