Domů » Články » Jaké novinky nabídne Microsoft Band 2? Zveřejněné SDK odhaluje řadu informací

Jaké novinky nabídne Microsoft Band 2? Zveřejněné SDK odhaluje řadu informací

Nově zveřejněné SDK pro Microsoft Band 2 odhaluje řadu zajímavých novinek a vylepšení. Zvýší se například limit počtu aplikací a vývojáři budou moci lépe přistupovat k senzorům.

Microsoft v předstihu před zahájením prodeje zveřejnil nové SDK pro vývoj aplikací na chytrý náramek Band 2 (preview). Stejně jako u předchozí generace jsou podporovány platformy Android, iPhone a Windows Phone. Nás zajímaly hlavně novinky, které se objevili s druhou verzí náramku.


Microsoft Band 2

Hlavní změnou je jiná velikost obrazovky, která u Bandu 2 nově činí 310 x 128 pixelů, což je mírné zvětšení z předchozí hodnoty 310 x 102 pixelů u prvního Bandu (recenze). Současné aplikace, které nastavují úvodní obrazovku Bandu zvanou „Me Tile“ budou s druhou generací kompatibilní, ale zobrazí se černé pruhy při horním a spodním okraji, pokud vývojáři aplikaci neaktualizují.

Kompatibilita aplikací

Ostatní obrazovky by měly být kompatibilní i bez zobrazování černých pruhů. Velikost ikon aplikací se mírně zvětší z 46 x 46 pixelů na 48 x 48 pixelů, ale i staré aplikace s menšími ikonami budou s novým Bandem 2 kompatibilní.

Nově mohou aplikace vývojářů třetích stran přistupovat k hodnotám senzoru rezistivity kůže (galvanic skin response sensor) a senzoru okolního osvětlení (ambient light sensor). Tyto dva senzory obsahoval už Band první generace, ale aplikace je využívat nemohly.

  
Zdroj fotografií: Cnet.com

Armáda senzorů

Další dva senzory se dočkaly mírných vylepšení. Zabudovaný teploměr dokáže změřit nejen teplotu kůže uživatele, ale nyní nově i teplotu okolního prostředí. Senzor tepu kromě počtu úderů za minutu změří i čas mezi posledními dvěma údery. Nejistá je ovšem přesnost měření, Microsoft v dokumentaci doporučuje měřit tep jen ve scénářích, kdy je uživatel v klidu. Band 2 tak zřejmě nebude měřit tep neustále, aby příliš nezatěžoval integrovanou baterii.

Zcela novým senzorem je senzor atmosférického tlaku, který však dokáže zjistit i nadmořskou výšku. Je možné, že si při tom bude pomáhat i informacemi z GPS. Senzor nám též sdělí i kolik metrů uživatel Bandu 2 celkově vystoupal či sestoupal, protože měření výšky probíhá kontinuálně. Na konci dne nám tedy Band 2 například řekne, kolik jsme daný den vyšli schodů či podlaží.

Vyšší limit pro počet aplikací

Maximální počet nainstalovaných aplikací se zvyšuje z 10 na 15. Dojde i k mírnému nárůstu limitů komplexnosti aplikací, povoleno je například až 13 podsekcí v každé aplikaci, oproti 8 u Bandu 1. Band 2 umožní zobrazovat nové druhy čárových kódů. Tato funkce se využívá například ve věrnostní aplikaci amerických kaváren Starbucks, v České republice ji ale zatím používat nemůžeme.

Překvapivě jsme v SDK nenalezli žádnou funkci pro zjištění hodnoty VO2max (maximální rychlost spotřeby kyslíku), kterou Microsoft zdůrazňoval při představení Bandu 2. Patrně se tedy bude dopočítávat nějakým důmyslným algoritmem z ostatních naměřených hodnot.

Jiří Danihelka

avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
gaspar
Uživatel
gaspar

může mi někdo osvětlit jak se to teda bude nosit? dosplayem nahoru nebo dolů? ať to bude jakkoliv, tak budou všechny senzory fungovat?

Martin Alexandr
Uživatel
Martin Alexandr

Už minula generace šla nosit na oba způsoby pokud vim, a tim padem by měli fungovat všechny senzory, ať tak či tak.

chmeldas
Uživatel
chmeldas

Dá se nosit oběma způsoby. Na vnitřní straně zápěstí je to nejpohodlnější. Není důvod aby senzory nefungovaly.

gaspar
Uživatel
gaspar

no právě vnitřní strana a na ní display mi přijde jako naprostá blbost, to je jak nosit hodinky dolů = nesmysl. nemůuvě o tom že když dám ruku na stůl (budu třeba používat myš), tak se ten display snad bude škrábat (ikdyby měl gorilla glass 43242)

chmeldas
Uživatel
chmeldas

Podívej se na videa s Bandem a uvidíš sám. Ovládání a čitelnost informací z displeje je na vnitřní straně zápěstí super. Nedovedu si představit, že bych ho nosil na vnější straně. Na poškrábání je náchylný Band první generace, ale stačí fólie a je to.

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

Gaspic: ked nosis hodinky (band) na lavej ruke, tak asi tazko bude obsluhovat mys lavou rukou preto lebo si pravak (a opacne). Ale stat sa to moze :)