Domů » Bleskovky » Microsoft Arrow: Nový launcher pro Android, který se umí přizpůsobit

Microsoft Arrow: Nový launcher pro Android, který se umí přizpůsobit

Aktivita Microsoftu na operačním systému Android nadále pokračuje, nejnovějším redmondským počinem v obchodě Google Play je launcher Arrow. Ten nabídne jednoduché rozhraní, a rychlou navigaci v seznamu všech aplikací.

  

Domovskou obrazovku může tvořit až 5 obrazovek s horizontálním scrollováním, přičemž každá z nich slouží pro jiný účel. Asi nejdůležitější je obrazovka Apps, na které se nachází zástupci nejpoužívanějších aplikací. Tyto aplikace se mění podle uživatelovy frekvence používání, dalších devět (pět je skrytých) aplikací lze připnout napevno do spodního řádku. Tento řádek je dostupný na všech domovských obrazovkách, kromě zástupců aplikací obsahuje i pár nejčastěji používaných přepínačů nastavení.

  

Obrazovka Recent nabízí přehled posledních aktivit, které telefon zaznamenal – naposledy spuštěné aplikace, poslední hovory, zprávy SMS, pořízené fotografie apod. Na stránce People se nachází seznam kontaktů, s nimiž jste naposledy telefonovali. Odtud je možné vytočit nový hovor, rychle poslat SMS/email nebo se dostat do dialeru. Obrazovka Notes & Reminders umožňuje ukládání nových připomínek a poznámek, s možností nastavení upozornění, bohužel se nesynchronizuje s kalendářem ani s vaším oblíbeným poznámkovníkem.

   

Na poslední obrazovku Widgets lze vkládat widgety, bohužel tato možnost je zakázána na obrazovce se zástupci aplikací. Pořadí obrazovek lze libovolně měnit, případně schovat ty, bez nichž se obejdete.Seznam všech aplikací je řazen do bloků podle počátečního písmene, přičemž navigaci lze urychlit pomocí řady písmen v pravém sloupci.

  

Chcete-li si Microsoft Arrow vyzkoušet, můžete si jej stáhnout z následujícího odkazu. 

Odkaz na Google Play

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Dobrý, rychlý a hezký launcher. Drobná vada, co jsem shledal, je že ty poznámky co tam mají jsou jen telefonní, nikam se nesynchronizují. Přímo by se nabízelo přitom dát tam OneNote. :)

  • JK (neregistrovaný)

   Hulane nelzi. S timto launcherem jsem poprve v zivote na vlastnim telefonu zazil pomaly Android. A na tom se shoduji vsichni, kdo ho zkouseli. Ze je to obslehnuty Apple ani neni potreba zminovat. Na trhu je dostupnych mnoho jinych a lepsich launcheru. Jo, kdyz na ms zapracuje, tak za dva tri roky by to mohlo byt pouzitelne.

  • Jan (neregistrovaný)

   Kazdy place ake je to pomale, len Hulan sa tesi, ze je to rychle.Fakt ovca :-)

  • Klimax (neregistrovaný)

   Na sousedním webu vyl poměr komentářů 2:1 (cca) pro rychlé. Nemůžu soudit, nemám droid…

  • Klimax (neregistrovaný)

   Ten úpis je srandovní…

   vyl->byl

  • Nevim no, testuju to druhej den a az na prvotni zadrhele pri nastavovani widgetu to frci naprosto bez problemu. Stahnul jsem si do toho jeste i decentni icon pack a vypada to celkem stylove takhle :)

  • iOS uživatel (neregistrovaný)

   Jak to, že nejvetší fanda W od MS používa Android? Co se stalo? Neco na W chybí?

  • Launcher je špatný. Zbytečně žere moc RAmky, není moc plynulý.

   Prostě produkt z oblasti mobilů od Microsoftu, nikdo to nebude používat, stejně jako Lumie (3% ?? )

   A nevím o tom, že by nějaký launcher používal svoje poznámky které mají synchronizaci.

   Stačí Evernote.

 2. utrecht (neregistrovaný)

  Ty vole, Hulán ještě žije?

  • zije ale zda sa ze windows phone dost potrolil tak prechadza trolit na android :D

  • jojo sedí doma a troluje, ten jeho čínsky bicykel mu primrzol k plotu,aj z mozgom a korejska plečka,ked nie je v garáži tak pri 5°C neštartuje :D

 3. Pro mě další ujištění, že NENÍ nic lepšího než HOLO LAUNCHER, když chcete na Android, přehledný, rychlý launcher, který žere snad nejméně RAM, ze všech launcherů…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).