Domů » Bleskovky » Microsoft Andromeda by mohl být nejen kapesní počítač, ale i přenosná herní konzole

Microsoft Andromeda by mohl být nejen kapesní počítač, ale i přenosná herní konzole

Microsoft za zavřenými dveřmi pracuje na návratu mezi výrobce smartphonů, byť klasický chytrý telefon s mobilními Windows od něj očekávat nemůžeme. Podle spekulací z posledních měsíců dostaneme skládací kapesní zařízení s klasickými Windows 10 pro ARMové čipsety a schopností telefonovat. Tento hybrid je vyvíjen pod kódovým označením Andromeda a má na něm běžet systém Andromeda OS, což bude jakýsi „mobilní“ modul postavený na jádru Windows Core OS, které bude společné pro všechny typy zařízení s Windows.

Pod označením Andromeda se neukrývá pouze jeden konkrétní produkt, ale rovnou celá rodina mobilních zařízení pocházejících od různých výrobců. Aplikace pro tuto rodinu zařízení se budou v Microsoft Store hlásit vlastní ikonkou kompatibility, prozatím je tento druh zařízení označován interně číslem 8828080, což je mimo jiné i telefonní číslo do samotného Microsoftu.

V Microsoft Store se začínají objevovat aplikace pro novou generaci mobilních zařízení

Andromeda jako herní zařízení?

Dosud jsme opakovali již známé informace, nyní se ale pojďme podívat na jednu novinku – v Microsoft Store se totiž objevila nová hra Miami Street, která je kompatibilní nejen s klasickými počítači s Windows, ale právě i se skupinou zařízení Andromeda.

Forza Street
Cena: Zdarma+

Tato závodní hra vznikla ve spolupráci Electric Square a Microsoft Studios a má se jednat o „áčkový“ titul, který by mohl případný Surface Phone (a jeho obdoby) škatulkovat nejen do kategorie přenosný počítač, ale i kapesní herní konzole.

Koneckonců rodina zařízení Surface je známá svojí univerzálností pro použití více způsoby, tudíž bychom se nedivili, kdyby byl Surface Phone (či jak se bude nakonec Andromeda od Microsoftu jmenovat) chytrý telefon s Windows, který lze rozložit na kapesní počítač (s možností připojení velkého displeje), na kterém je možné hrát kvalitní hry.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Obávám se, že pokud takové zařízení vznikne, nebude příliš pohodlné a vhodné pro klasické telefonní aplikace, ale bude zaměřené jinak.

    • Proč by nebylo ? Co je na tom nevhodného ?

    • Tiez si myslim, ze to nebude klasicky smartfon, ale nejaky hybrid smartfonu a tabletu 2v1. Uvidime aka bude ergonomia toho roztvarania a hlavne aky vychytany bude po soft stranke.

    • Vzhledem k tomu, že Windows primárně používá UWP, tak je jedno jak velké to zařízení je jelikož ty apky jsou rezponzivní

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).