Microsoft potvrzuje: Aktualizace Windows RT přinese novou nabídku Start a zamykací obrazovku

Zatímco počítače a tablety s Windows 7 a 8.1 dostaly nebo brzy dostanou aktualizaci na Windows 10, zařízení s procesory ARM a systémem Windows RT se nejnovějšího systému od Microsoftu nedočkají. Již příští měsíc mají tato zařízení dostat aktualizaci, přinášející některé funkce z Windows 10, zřejmě jich ale nebude mnoho. Podle dřívějších informací serveru Winbeta.org bude ve Windows 8.1 RT Update 3 chybět podpora většiny nových API, a vylepšení se omezí pouze na nabídku Start. Zdá se, že tyto spekulace nejsou daleko od pravdy.

  
První dvě generace Microsoft Surface se Windows 10 nedočkají

Microsoft aktualizoval své stránky s nejčastěji pokládanými dotazy k Windows 10, přičemž v otázce „A co Windows RT?“ je uvedena následující odpověď:

Pokud používáte Windows RT, vaše zařízení se na Windows 10 neupgraduje. Nabídneme vám ale jinou aktualizaci. Zpřístupníme ji v září 2015 a bude vylepšovat nabídku Start a zamykací obrazovku.

Windows RT se tak zřejmě nedočkají možnosti spouštět univerzální Windows aplikace v oknech, adaptivního prostředí Continuum, centra akcí, Cortany, a dalších novinek dostupných ve Windows 10. 

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku