Domů » Bleskovky » Messenger má nové logo, funkce a je opět o krok blíže k propojení s Instagramem

Messenger má nové logo, funkce a je opět o krok blíže k propojení s Instagramem

Možná jste si už všimli, že ikonka Messengeru mírně změnila svůj vzhled. Tato estetická změna je pouze jednou z novinek, kterých se ve spojení s Messengerem brzy dočkáme.

Messenger prochází evolucí již delší dobu. Možná už používáte funkci Messenger Rooms (v české verzi aplikace označena jako „virtuální místnost“), která je k dispozici od dubna letošního roku. Díky této funkci je možné pomocí Messengeru uskutečnit videohovor s až 50ti lidmi naráz.

fb messenger
Facebook Messenger

Jednou z největších změn, z které také patrně pramení nové zbarvení loga Messengeru, bude propojení aplikace Messenger a Instagram. Nově tak bude možné komunikovat napříč těmito aplikacemi. Kdy k tomu přesně dojde ale zatím nevíme.

Facebook postupné propojení Instagramu s Messengerem avizuje už delší dobu, takže tato změna není úplně nečekaná. Do budoucna by se do integrace měla zapojit i aplikace WhatsApp, která je stejně jako Instagram vlastněna Facebookem.

fb messenger 2
Messenger se dočkal změny loga, vzhledu a přidání řady nových funkcí

Messenger dále rozšiřuje také možnosti přizpůsobení vzhledu jednotlivých komunikací. Budou k dispozici různá barevná schémata nebo také selfies samolepky. V rámci společného sledování videa bude možné sledovat kromě Facebooku Watch také videa z IGTV nebo Reels.

Poslední novinkou je možnost změnit nahradit výchozích šest smajlíků v reakcích vlastními. Nabídku pro editaci vyvoláte přidržením prstu na libovolné zprávě v konverzaci (jako kdybyste chtěli poslat nějakou reakci). Následně se objeví bublina se smajlíky, kde skrze tlačítko + se dostanete do nabídky, kde si je můžete přízpůsobit.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

6 komentářů

  1. já nevím jak vám, ale mě se ten nový design a barvy líbí :-) hlavně ten gradient efekt u konverzací je hezkej.

    • Mi ta barva a gradient evokuje notifikaci a neustále mi k ní tímpádem sklouzává pohled.

  2. Původní modrá je otřesná..Ale ta nová je přímo k zblití!!!!

  3. Na Messenger uz se opravdu vykaslu. Se zmenou loga prisla o nova funkce omezeni poctu osob, se kterymi muzete sdilet nejaky obrazek. Facebook jako takovy moc nepouzivam, nechci svoje pribehy a nazory a podobne vytrubovat kazdemu pres zed. Pokud mam neco, co chci sdilet, posilam to pres Messenger primo konkretnim lidem. A to je nyni dost drasticky omezeno. Jsem o krok blize odchodu z FB uplne.

  4. fb přidává kopec zbytečností aby ten vazmek ještě víc naboptnal a zabíral ještě víc místa normální lidi to používaj na psaní zpráv nebo posílání fotek a nějaký zbytečnosti je ani trochu nezajmaj. To zajímá leda tak BFU.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).