Domů » Bleskovky » Mercedes GenH2: nesympatický tahač, který sází na vodík

Mercedes GenH2: nesympatický tahač, který sází na vodík

Výrobce vozů Daimler, pod které spadají výrobci osobních automobilů jako například Mercedes Benz nebo Smart, se zaměřuje i na výrobu nákladních vozů. Spolu s přechodem na nízkoemisní přepravu Daimler představil svou sázku na budoucnost – tahač GenH2.

genh2 3

Jak již název napovídá, pohodnem nebude čistě elektřina, ale vodík. Plná nádrž má zajistit dojezd až 1000 kilometrů, čistě elektrická verze již existujícího modelu Actros bude schopna na jedno nabití ujet 500 km. GenH2 by se měl dostat na testování k prvním klientům v roce 2023, eActros by měl být dostupný již příští rok. Cena novinek prozatím oznámena nebyla.

genh2 2

Daimler se tak řadí k výrobcům, kteří již odhalili své plány a stojí tak nyní vedle Tesly, GM, nebo i Nikoly, která také sází na vodík, ačkoli ta se aktuálně potýká s rozsáhlou zprávou označující společnost za obří podvod na investory zakladatelem Trevorem Miltonem. Ta byla vydána společností Hindenburg, která dlouhodobě sází na pokles akcií firmy.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments