Domů » Bleskovky » Meizu X uniká na prvních fotografiích: inspirace v Honoru 8 se nezapře

Meizu X uniká na prvních fotografiích: inspirace v Honoru 8 se nezapře

Příští středu očekáváme dvě čínské tiskové konference, jednu z nich má konat společnost Xiaomi, druhou Meizu. První jmenovaný výrobce by měl přijít s modelem Mi 5c (více informací), druhý by měl obohatit předvánoční trh o smartphone Meizu X. Co se od tohoto telefonu očekává?

meizu

Na internet se dostalo několik jeho údajných snímků, odhalujících atraktivní design s lesklými tmavě modrými zády a kovovým rámečkem. Tuto kombinaci letos zvolila i společnost Huawei u smartphonu Honor 8, oproti němu však bude mít Meizu odlišně uspořádané prvky.

meizux

Čtečka otisků prstů se má nacházet na čelní straně pod displejem a patrně se nedočkáme dvoučočkového hlavního fotoaparátu. Co se specifikací týče, o pohon telefonu se má start v září představený čipset Helio P20 od MediaTeku, operačním systémem má být nejnovější verze systému Flyme OS 6. Ostatně právě na tyto položky Meizu láká ve svých teaserech.

Meizu X má být nabízeno ve dvou paměťových variantách – 4 GB RAM + 64 GB ROM, nebo 6 GB RAM + 128 GB ROM. První varianta má být nabízena za 1 799 CNY (6 700 korun bez DPH), druhá pak za 1 999 CNY (7 400 korun bez DPH). Na tyto informace si však budeme muset počkat do příští středy 30. listopadu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Honor 8 je nádherný telefon, dneska jsem na letišti potkal nějakýho Asiata s H8 white v průhledném TPU obalu (na S7 to nabízí Spigen) a ten telefon je krásný a elegantní, dostatek výkonu na hodně dlouhou dobu, precizní zpracování za nízkou cenu…kam se hrabe iPhone 7 s HD panelem vedle Honor8 s FullHD a 3.5mm jack konektorem.

  2. „Čtečka otisků prstů se má nacházet na čelní straně pod displejem“

    Nejlepší možné místo, než kdyby byla neprakticky vzadu.Palec nahoru.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).