Domů » Bleskovky » Meizu chystá překvapení: bude to bezrámečková konkurence Xiaomi Mi MIX?

Meizu chystá překvapení: bude to bezrámečková konkurence Xiaomi Mi MIX?

Na čínské síti Weibo se objevila pozvánka společnosti Meizu, lákající na příchod něčeho neočekávaného s datem 24. prosince 2016.

meizu-mi-mix-e1478490483306

Představování nových produktů společností Meizu v těsné blízkosti vánočních svátků není nic neobvyklého, 23. prosince 2014 například spatřil světlo model M1 Note. Jaký telefon by mohl přijít letos?

meizu-mi-mix-2-1200x776

Známý leaker @KJuma zveřejnil několik neoficiálních renderů zajímavě vypadajícího zařízení, které na první pohled zaujme velmi tenkými rámečky, a to nejen po stranách, ale i nad a pod displejem. Celou čelní stranu tak prakticky vyplňuje displej, který zastoupí i čtečku otisků prstů. Žádné další informace o tomto zařízení se nám však do rukou nedostaly.

Nutno podotknout, že zveřejněné rendery i informaci o datu představení musíme brát s rezervou, zvláště pak, když Štědrý den letos připadá na sobotu, kdy nové produkty obvykle představovány nebývají. Nechme se překvapit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. divny pomer stran ale jinak konecne budoucnost a ne paskvili jako xiaomi s hrbem dole

  • Tak on je to prece jenom neoficialni render…do te tvoji budoucnosti jeste nekdo bude muset vymyslet, jak do displeje zakomponovat kamerku, senzory a repracek…do te doby budou hrby…leda ze by byl nekdo odvazny a tu kamerku tam nedaval…coz ale predpokladam, ze by se v dnesni Selfie dobe nesetkalo s uspechem…=)

   • No pokud jsem dobře pochytil rozumy jiných na tomto foru, tak kamery, senzory i repráček vyřešeny jsou. Klidně mohou být pod displejem. Problém je spíš v tom, že má displej na jedné straně veškerá napojení, kabeláž atd. a ty prý nelze umístit pod displej, zatím.
    Jinak mně by se tento mobil líbil a ten poměr stran je naprosto v pohodě, mám raději delší přístroje, než skoro široké. Při velkém rozlišení je to v pohodě.

   • RadekLaz: A třeba jim překáží jack:) Ne ba ne, lidi zde dobře vědí, že MiniSIM, jack, atd. v konstrukci přeci nepřekáží.

 2. neni podle mne nutne rovnou hhed delat vse uplne bez ramecku za kazdou cenu. klidne at to pomalu zlepsuji a zlepsuji. klidne at maji nahore 5 mm a dole 5 mm ale ne aby mely nahore jine ramecky nez dole to je proste obludnost..

  5,7 palcovy displej ma 126 mm na vysku. me note 3 ma pritom 151 mm vysku mobilu tj 2,5 cm zbytecnych. mikrofon uz stejne je ze strany a repro muze byt take. 5 mm nahore a 5 mm dole bych osobne klidne odpustil a bral

  • No vidíš a jiní nedají dopustit na čelní stereo (HTC) a pro tebe nehraje orientace repro (nebo počet) roli. Tady prostě není univerzální pravda:)
   Faktem je, že význam rámečků (dole/nahoře) aktuálně rote. Zvětšuje se počet senzorů (z posledních např. RGB nebo Iris), tak jako se přesouvají syst. čudly pod displej (ergonomie). Také je chtěné (ne podle Google ehm…) mít OIS a ten se také musí někam vejít, přitom je chtěné, aby byl přístroj vzadu v jedné rovině). Atd.
   Ale ano, pro designovky je to cesta, jak se odlišit. Ale mobil-pracant je stále potřebuje a vlastně stále více.

 3. No, snad bude telefon kvalitnější než jejich angličtina : „Something unexpectd is coming.“ :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).