Meizu představilo M1 Note: Nafouknutý iPhone 5c s Androidem

Inspirace u telefonů Apple je u některých zařízení čínské značky Meizu až do očí bijící. U modelu MX4 to způsobovala kombinace materiálů, podobné zaoblení hran i výrazné kolečko nápadně připomínající jablečný Home button. Nejinak je tomu i u dnes představené novinky M1 Note, tentokráte se v Číně inspirovali u iPhone 5c. Rozdíly však hledejme ve velikosti, operačním systému a ceně.

    

Meizu M1 Note je oproti svému jablečnému vzoru tabletofon s 5,5“ displejem. Displej vyrábí společnost Sharp technologií IGZO, disponuje rozlišením Full HD (1 080 × 1 920 pixelů), což mu zajišťuje jemnost 403 ppi. Kryje jej ochranné sklo Gorilla Glass třetí generace. Srdcem zařízení je MediaTek MT6752 s osmi jádry Cortex-A53 taktovanými na 1,7 GHz. Procesoru jsou k ruce 2 GB paměti RAM, vnitřní úložiště nabídne kapacitu 16 nebo 32 GB, bohužel není možné jej rozšířit paměťovou kartou.

        

Za to se však v tabletofonu nachází dva sloty na SIM karty, jeden z nich navíc nabízí podporu sítí LTE. Ostatní konektivita je pak zcela běžná – Wi-Fi 802.11 a/b/g/n a Bluetooth 4.0 LE. M1 Note disponuje rovněž GPS s GLONASS, digitálním kompasem a celou řadou běžných senzorů. Chybět však může například čtečka otisků prstů v domovském tlačítku, infraport pro ovládání spotřebičů nebo stylus, který by při této velikosti zařízení našel uplatnění. Zapomenout také můžeme na bezdrátové nabíjení či NFC čip, vzhledem k ceně se však jedná o odpustitelné položky.

    

Hlavní fotoaparát se světelností f/2.2 je schopný pořizovat snímky o maximálním rozlišení 13 megapixelů, čelní kamerka disponuje 5megapixelovým snímačem s 69° záběrem. Rozměry zařízení jsou 150,7 × 75,2 × 8,9 mm, hmotnost včetně 3 140mAh baterie činí 145 gramů. Operačním systém je Flyme OS 4.1, založený na Androidu 4.4.4 KitKat.

  

Meizu M1 Note bude nabízen v pěti pastelových barvách – zelené, růžové, žluté, bílé a modré. Výrobce si za něj řekne o 999 Yuanů (3 700 Kč bez DPH) v případě 16 GB verze, varianta s dvojnásobnou pamětí pak přijde na 1 199 Yuanů (4 400 Kč bez DPH). Zdali se bude prodávat i v našich končinách, však nevíme. 

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku