MediaTek Dimensity 7000 odhalen: výkonný čipset pro střední třídu

mediatek 5g soc november 2019 1

Společnost MediaTek dlouhou dobu stála ve stínu slavnějšího Qualcommu. Nyní chce tchajwanský výrobce čipsetů změnit rozložení sil na trhu, o čemž svědčí jeho poslední výtvor s názvem Dimensity 9000, který má jediný cíl – otřást dominantním postavením svého rivala. Souboj ale není jen o nejvýkonnějších čipsetech.

Známý leaker z čínské sociální sítě Weibo jménem Digital Chat Station odhalil parametry chystaného čipsetu MediaTek Dimensity 7000, který zaujme své místo ve smartphonech vyšší střední třídy. Podle jeho informací bude novinka postavená na 5nm výrobním procesu TSMC, dostane osm jader (čtyři Cortex-A78 s taktem 2,75 GHz a čtyři Cortex-A55 s frekvencí 2 GHz) a grafiku Mali-G510 MC6.

Digital Chat Station Dimensity 7
O zveřejnění informací se postaral známý leaker Digital Chat Station

Dle tvrzení firmy Arm, která vyrábí grafiky Mali, je jejich nová grafika o 100 procent výkonnější a zároveň o 22 procent úspornější oproti předchůdci Mali-G57. Jestli bude čipset Dimensity 7000 pomyslným jazýčkem na misce vah rozložení sil na trhu, se teprve ukáže. Qualcomm je totiž ve střední třídě poměrně silný a určitě nepřenechá MediaTeku své pozice bez boje.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku