Domů » Bleskovky » McLaren nevyjede: Microsoft ukončil vývoj smartphonu s 3D prostředím

McLaren nevyjede: Microsoft ukončil vývoj smartphonu s 3D prostředím

Dlouho spekulované zařízení s kódovým označením McLaren, které se mělo stát novou vlajkovou lodí Microsoftu letošního podzimu a mělo nabídnout inovované prostředí systému Windows Phone s 3D gesty, se nakonec na trh nedostane. V souvislosti se včera oznámenými škrty v řadách zaměstnanců a jednotlivých modelových řad bývalé mobilní divize Nokie, dochází nyní i na rušení vývoje některých chystaných Lumií.

 
Tímto způsobem mělo údajně docházet k „explozi“ dlaždic bezdotykovým gestem

Tuto informaci dnes přinesl server WPCentral s odvoláním na několik svých obeznámených zdrojů. Podle nich nemá Microsoft aktuálně v záloze žádnou vlajkovou loď, kterou by mohl na podzim představit. Důvodem zrušení projektu McLaren má být údajně neschopnost posunout se za návrh interaktivního používání technologie bezdotykových gest, ačkoliv blogger Tom Warren prostřednictvím svého twitteru tvrdí, že Microsoft 3D gesta nezabil, pouze ukončil vývoj McLarenu a nová high-endová zařízení mají přijít brzy.

O tom, že Microsoft s 3D gesty experimentuje, byly nalezeny důkazy v SDK současných Windows Phone 8.1, i když byly veřejnosti skryty. Jaké funkce mělo být možné bezdotykově obsluhovat, jsme vás informovali v dřívějším článku. Pokud se tedy 3D gest v systému Windows Phone v budoucnu dočkáme, nebude to prostřednictvím telefonu Microsoft (by Nokia) McLaren.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments