Domů » Bleskovky » Maximální velikost souboru na OneDrive je nově 10 GB, synchronizace bude rychlejší

Maximální velikost souboru na OneDrive je nově 10 GB, synchronizace bude rychlejší

Od začátku nového školního roku je možné synchronizovat s úložištěm OneDrive soubory větší než 2 GB, díky čemuž přišla tato cloudová služba o další nepříjemné omezení. Microsoft však změny nijak nekomentoval a dosud nebylo jasné, jaký je vlastně pro velikost souboru nový strop. Nyní však byly veškeré změny ohlášeny na OneDrive blogu.

  

Maximální velikost souboru se zvětšila na 10 GB, takto velké soubory lze na OneDrive dostat synchronizací pomocí desktopových aplikací (Windows i MAC), a také uploadem skrze webové rozhraní, případně mobilní aplikaci. Microsoft rovněž oznámil zrychlení služby, nárůst rychlosti synchronizace má být podle interních testů až trojnásobný.

  

Jednodušší bude také sdílení souborů s ostatními uživateli přímo z Průzkumníka Windows (7, 8 a 8.1) nebo Finderu (MAC OS X), dosud se při klepnutí pravým tlačítkem myši a vybráním položky „Sdílet s“ otevřel webový prohlížeč, který vygeneroval odkaz pro sdílení, nyní se bude vše odehrávat v prostředí systému. Tato změna má přijít v následujících týdnech.

  

Zjednodušuje se i upload souborů skrze webové rozhraní, nyní lze nahrávat pouze soubory, nově bude možné přidávat rovnou celé složky a to přímo přetažením do internetového prohlížeče. Tato funkce má být dostupná již dnes, ačkoliv prozatím se tato novinka ještě neobjevila. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).