Domů » Bleskovky » Mary Jo Foley: První update pro Windows 8.1 přijde až v dubnu

Mary Jo Foley: První update pro Windows 8.1 přijde až v dubnu

Významná redaktorka serveru ZDnet.com Mary Jo Foley na konci měsíce ledna uveřejnila, že se dočkáme prvního balíčku oprav a vylepšení pro Windows 8.1 již příští měsíc a to konkrétně 11. března, na kdy připadá tradiční zaplátovací úterý (Patch Tuesday). Podle jejích posledních informací se tak ale zřejmě nestane.

 

Podle informací dvou zdrojů Mary Jo Foley z minulého týdne bylo vydání prvního aktualizačního balíčku pro Windows 8.1 posunuto na měsíc duben. Vydání v březnu bylo podle jejích slov pro Microsoft příliš ambiciózní a výrobci počítačů by neměli dostatek času na předinstalaci tohoto systému na svůj hardware. Je tedy možné, že systém bude skutečně v březnu hotový, ale ke koncovým uživatelům se má dostat až v dubnovém zaplátovací úterý, které připadá konkrétně na 8. dubna.

 

Díky uniklému buildu z letošního ledna je již většina novinek v systému známa, stavět má především na bližším propojení Modern UI s klasickým desktopovým prostředím a to zejména při ovládání počítače myší (na výpis novinek se můžete podívat v našem dřívějším článku). Podle informací Mary Jo Foley ale nemá docházet defaultně k bootování systému přímo na plochu, jak uvedl dříve leaker Wzor, ale klasicky do prostředí nabídky Start. Tím, že dochází k odsunu data vydání této aktualizace až na dobu po vývojářské konferenci Microsoft BUILD 2014, bude zřejmě oficálně představena právě při této události.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments