Domů » Bleskovky » Mary Jo Foley: První update pro Windows 8.1 přijde až v dubnu

Mary Jo Foley: První update pro Windows 8.1 přijde až v dubnu

Významná redaktorka serveru ZDnet.com Mary Jo Foley na konci měsíce ledna uveřejnila, že se dočkáme prvního balíčku oprav a vylepšení pro Windows 8.1 již příští měsíc a to konkrétně 11. března, na kdy připadá tradiční zaplátovací úterý (Patch Tuesday). Podle jejích posledních informací se tak ale zřejmě nestane.

 

Podle informací dvou zdrojů Mary Jo Foley z minulého týdne bylo vydání prvního aktualizačního balíčku pro Windows 8.1 posunuto na měsíc duben. Vydání v březnu bylo podle jejích slov pro Microsoft příliš ambiciózní a výrobci počítačů by neměli dostatek času na předinstalaci tohoto systému na svůj hardware. Je tedy možné, že systém bude skutečně v březnu hotový, ale ke koncovým uživatelům se má dostat až v dubnovém zaplátovací úterý, které připadá konkrétně na 8. dubna.

 

Díky uniklému buildu z letošního ledna je již většina novinek v systému známa, stavět má především na bližším propojení Modern UI s klasickým desktopovým prostředím a to zejména při ovládání počítače myší (na výpis novinek se můžete podívat v našem dřívějším článku). Podle informací Mary Jo Foley ale nemá docházet defaultně k bootování systému přímo na plochu, jak uvedl dříve leaker Wzor, ale klasicky do prostředí nabídky Start. Tím, že dochází k odsunu data vydání této aktualizace až na dobu po vývojářské konferenci Microsoft BUILD 2014, bude zřejmě oficálně představena právě při této události.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Docela zmatený článek. Ještě poprosím autora, aby znovu potvrdil to, co „napsal“:

  Moje Windows 8.1, nedostanou až do 1. dubna žádnou aktualizaci?

  (prosím autora, aby si to pořádně přečetl a rozmyslel si odpověď, už příští úterý by z něj mohlo udělat blba)

  • Jakub Karásek

   Prosím o citaci věty, ve které větě se zmiňuji, že do 1. dubna nepřijde žádná aktualizace.

   Jelikož Microsoft již nebude vydávat Service Packy a očekávaný balíček oprav se bude jmenovat nejspíše Windows 8.1 Update 1, nevidím problém jej označovat jako první update nebo též první aktualizační balíček.

  • Nevím, zda to bylo upraveno nebo jsem špatně četl, ale z článku jsem měl pocit, že nepřijde žádná aktualizace.

   Ale i tak byly už od Windows 7 Service Packy spíše jen takovým jednotným vydáním všech předešlých aktualizací… Ani nevím, zda Service Pack u Windows 7 přinesl vůbec nějaké nové funkce.

  • Jakub Karásek

   S čistým svědomím mohu říct, že do článku jsem nesáhl ani jednou. Microsoft dělá chybu, že očekávaný balíček novinek pojmenoval jako Update 1. Kdyby nadcházejícím updatem přečísloval Windows na verzi na 8.1.1 nebo 8.2, udělal by lépe. Novinek bude hodně a označení Update 1 je matoucí a zaměnitelné s ostatními updaty, které vycházejí během roku

  • :-) Tak pak je vše v pořádku :-)

  • barry (neregistrovaný)

   Asi jsis to precetl v nadpisu

  • No tak to vidíš. Přecijen nejsem tak blbej :D Je to tam napsáno :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).