Mapy od Microsoftu možná budou upozorňovat na radary

Zatímco v systému Windows Phone obstarává mapové a navigační funkce aplikace HERE Drive od Nokie, systém Windows 10 bude disponovat vlastní aplikací od Microsoftu, přičemž od Nokie budou pouze mapové podklady. Aplikace Mapy je již nyní součástí Insider preview jak počítačových, tak mobilních Windows 10, a vyvíjí se společně se systémem. Verze přítomná v nedávno uniklém sestavení 10125 naznačuje zajímavou novinku.

  

V kódu aplikace byl nalezen řetězec GuidanceAudioNotifications s položkami SpeedLimit a TrafficCamera, což by znamenalo přítomnost funkce hlasových upozornění na rychlostní omezení a radary. Zatím není jasné, zda bude databáze hlídaných míst v rukách komunity, podobně jako v navigaci Waze, jednalo by se však o vítanou funkci pro ty řidiče, kteří mají na plynu těžkou nohu.

 

Doufejme, že Microsoft svoji aplikaci obohatí o další potřebné funkce, jako možnost přidat průjezdné a objízdné body, či plánování trasy se zohledněním aktuální dopravní situace. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Martin Alexandr (neregistrovaný)

  Takze HERE nahradí mapy od Microsoftu ? Mapy i navigace v jedné aplikaci ? Ale tahle funkce by byla super, uvidíme co jeste přinesou.

  • uni (neregistrovaný)

   Ve chvíli, kdy Nokia otevřeně říká, že Here může skončit u kde koho je nesmysl cokoli předpokládat ani očekávat. MS nebude stavět vývoj něčeho na datech, které skončí kdo ví kde (např. u Facebooku, který by s MS udělal rychlý proces).

   Pro toto může být jediný signál, koupě Here Microsoftem, na to ostatně Nokia jistě hraje a dělá okolo vlny, kdo ví jaké že domácí stříbro to mají… Bezesporu mají to manageři bezesné noci, jak moc mají MS napínat a jak nepřestřelit, najednou přijde zpráva, že „MS koupil TomTom“ a bude po ptákách:)

  • uni (neregistrovaný)

   …mají top….

  • Martin Alexandr (neregistrovaný)

   Osobně uvítám koupi HERE MS :) ale někde psali ze MS bude vyvíjet dal aplikace od HERE, ze je nebude mit na starost Nokia uz, je možné ze to bude prave aplikace mapy od MS

  • uni (neregistrovaný)

   Nejde o aplikaci, ale o data:-) MS by taky od TomTomu nekupoval aplikaci, ale databázi. Navíc více méně potřebuješ tu databázi mít pod kontrolou, až už kvůli hlášení chyb od uživatelů nebo úpravy struktury dle potřeb aplikace /OS.

  • Pipa (neregistrovaný)

   Budu ti opnovat myslím, že jde i o aplikaci, data dodávají v podstatě dvě firmy od kterých to berou všichni ostatní.

  • uni (neregistrovaný)

   pipa: hmm. A co si o tom nejdřív něco zjistit?

 2. karel (neregistrovaný)

  To nam v Nemecku a Rakousku hned telefon s WP seberou ne? :)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *