Domů » Bleskovky » Mapy.cz dostávají hlasovou navigaci: Zatím pouze pro zapálené betatestery

Mapy.cz dostávají hlasovou navigaci: Zatím pouze pro zapálené betatestery

Před měsícem se na twitterovém kanále Mapy.cz objevil příspěvek odhalující dlouze očekávanou funkci ve stejnojmenné aplikaci – hlasovou navigaci (více informací). Nyní si ji může vyzkoušet prvních 3 500 uživatelů se smartphony se systémem Android, mapový tým Seznamu má z pochopitelných důvodů zájem zejména o ty uživatele, kteří se budou věnovat aktivnímu testování a budou poskytovat zpětnou vazbu.

mapy

A co navigace v Mapy.cz umí? Seznam tvrdí, že se jedná zejména o turistickou navigaci, avšak využijí ji i řidiči a cyklisté, dokonce v celé Evropě.

  • Chodce upozorní na blížící se rozcestník, povede je po preferované nejkratší či turistické trase, nebo jim vykreslí barvy turistického značení na stezkách.
  • Cyklisté si mohou v aplikaci Mapy.cz naplánovat trasu s preferencí cyklotras, silnic, lesních a polních cest, případně trasu určenou pouze pro silniční kolo, a hlasová navigace je na blížící se změnu cesty vždy upozorní.
  • A konečně řidiči automobilů mohou od navigace očekávat většinu potřebných funkcí k řízení, jako jsou povely ke směru jízdy, upozornění na kruhové objezdy, sjezdy, podrobnosti o silnicích a maximální povolené rychlosti.

Všechny tři skupiny mohou do trasy zadávat neomezené množství průjezdních bodů. I když si můžete stáhnout mapové podklady celé Evropy zdarma, navigace zatím vyžaduje internetové připojení; v Seznamu nicméně pracují i na offline řešení.

Pokud tedy máte zájem aplikaci testovat a aktivně zasílat Seznamu zpětnou vazbu, můžete si stáhnout beta verzi aplikace z tohoto odkazu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments