Cena:

Malování po 32 letech mizí z Windows, ale Microsoft ikonický grafický program nepohřbívá úplně

Včera světem otřásla zpráva, že Microsoft po 32 letech pohřbívá legendární grafický program Malování. Pokud se však nechcete jen tak snadno vzdát jednoduchého prográmku, ve kterém provedete snadno a rychle základní úpravy obrázků, nemusíte, protože Microsoft uvedl vše na pravou míru.

Microsoft na podzim uvolní aktualizaci Windows 10 Fall Creators Update, která by měla přinést spoustu zajímavých novinek, ale také by měla odstranit některé zastaralé funkce, mezi nimiž se nachází i Malování. Program je v operačním systému už od jeho první verze, která vyšla v roce 1985, ale od tohoto roku je označena za zastaralou funkci, která už ve Windows 10 nemá žádné uplatnění.

V říjnu loňského roku Microsoft představil přepracovanou verzi Malování 3D, přičemž už ze samotného názvu vyplývá, že software dokáže pracovat s 3D objekty. A přebírá i některé funkce původního Malování.

Microsoft včera na svém blogu zveřejnil příspěvek, ve kterém se snaží uvést vše na pravou míru, protože informace o tom, že by měl jednoduchý grafický program po 32 letech zmizet z Windows, vyvolala rozporuplné reakce. Americká technologická společnost vysvětluje, že Malování sice už nebude předinstalovanou součástí Windows, ale bude stále k dispozici. Pokud nechcete dát aplikaci, ve které jste vytvořili své první umělecké dílo, sbohem, budete si ji moct stáhnout zdarma přes Windows Store.

Autor článku
Michaela Brázdilová