Domů » Bleskovky » Majitelé OnePlus 5 a 5T mohou testovat Android 8.1. Co přinese nového?

Majitelé OnePlus 5 a 5T mohou testovat Android 8.1. Co přinese nového?

V lednu přistála na smarphonech OnePlus 5 a 5T aktualizace systému Oxygen OS, která povýšila jeho stavební kámen Android na verzi 8.0 Oreo. Výrobce těchto telefonů nelení a už připravuje update na novější verzi 8.1.

Nová verze systému je již ke stažení v otevřeném OnePlus Beta Programu a mohou si ji stáhnout majitelé obou telefonů. Zapojení uživatelé dostanou s Androidem 8.1 následující novinky:

 • Únorový balíček záplat
 • Nové gesto pro přijetí hovoru zvednutím telefonu
 • Nové styly hodin pro ambientní displej
 • Nové optimalizace v herním módu, například integrovaný spořič baterie nebo pozastavení adaptivní úpravy jasu
 • Snadnější migrace dat při přechodu z jednoho zařízení na druhé pomocí OnePlus Switch
 • A nechybí ani obligátní opravy chyb a drobná vylepšení

Majitelé OnePlus 5T také dostanou optimalizaci pro celoobrazovková gesta, která nahrazují funkce trojice ovládacích tlačítek ve spodním řádku. Tato gesta jsou podobná jako u iPhone X.

Výřez pro OnePlus 6?

Nová beta verze OxygenOS také přináší jedno zjištění, které se patrně týká chystaného modelu OnePlus 6. Vývojáři z XDA-Developers v kódu systému našli následující obrázek, který odhaluje předpokládanou novinku – výřez v displeji.

Podle tvaru by měl být výřez menší, než v případě iPhone X, jsme zvědaví, zda se podaří čínskému výrobci zmenšit rámečky okolo displeje natolik, aby měl výřez skutečně opodstatnění a nejednalo se pouze o kopii ikonického jablečného prvku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. A co na to Samsung? :-D

 2. Já se tak těšil na op6…a oni to zmrvi výřezem. Kdyby jabka měli nasrane pod krytem tak to budou výrobci taky kopírovat?

  • Oneplus je mrtvý od modelu 5. 3T byl originální, od 5 nelze tuhle firmu brát absolutně vážně.

  • 3T byl originální? Vypadal jak jakejkoli OEM telefon, jen s logem OnePlus na krytu. Neoriginální. Nezajímavé. Originální byl OPO a OP2.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).