Majitelé OnePlus 5 a 5T mohou testovat Android 8.1. Co přinese nového?

V lednu přistála na smarphonech OnePlus 5 a 5T aktualizace systému Oxygen OS, která povýšila jeho stavební kámen Android na verzi 8.0 Oreo. Výrobce těchto telefonů nelení a už připravuje update na novější verzi 8.1.

Nová verze systému je již ke stažení v otevřeném OnePlus Beta Programu a mohou si ji stáhnout majitelé obou telefonů. Zapojení uživatelé dostanou s Androidem 8.1 následující novinky:

  • Únorový balíček záplat
  • Nové gesto pro přijetí hovoru zvednutím telefonu
  • Nové styly hodin pro ambientní displej
  • Nové optimalizace v herním módu, například integrovaný spořič baterie nebo pozastavení adaptivní úpravy jasu
  • Snadnější migrace dat při přechodu z jednoho zařízení na druhé pomocí OnePlus Switch
  • A nechybí ani obligátní opravy chyb a drobná vylepšení

Majitelé OnePlus 5T také dostanou optimalizaci pro celoobrazovková gesta, která nahrazují funkce trojice ovládacích tlačítek ve spodním řádku. Tato gesta jsou podobná jako u iPhone X.

Výřez pro OnePlus 6?

Nová beta verze OxygenOS také přináší jedno zjištění, které se patrně týká chystaného modelu OnePlus 6. Vývojáři z XDA-Developers v kódu systému našli následující obrázek, který odhaluje předpokládanou novinku – výřez v displeji.

Podle tvaru by měl být výřez menší, než v případě iPhone X, jsme zvědaví, zda se podaří čínskému výrobci zmenšit rámečky okolo displeje natolik, aby měl výřez skutečně opodstatnění a nejednalo se pouze o kopii ikonického jablečného prvku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku