Domů » Bleskovky » Mačkání boků i chytřejší fotoaparát: nové video odhaluje funkce chystaných Pixelů

Mačkání boků i chytřejší fotoaparát: nové video odhaluje funkce chystaných Pixelů

Google letos trestuhodně neuhlídal své chystané smartphony Google Pixel 3 a 3 XL. Z jejich vzhledu i hardwarové výbavy je známo takřka vše, nyní se serveru MySmartPrice podařilo získat instruktážní video z Google Tips, kde Google ukazuje principy ovládání softwaru.

Google Pixel 3 XL - Marketing Videos

Mačkání boků a nový fotoaparát

Potvrzují se nejen novinky obsažené v Androidu Pie, ale také novinky ušité na míru přímo novým Pixelům. Jednou z nich bude funkce Active Edge, která díky bokům telefonu citlivým na tlak dokáže vyvolat funkci Google Assistant.

Inteligentní má být fotoaparát, který se naučí například číst emailové adresy z vizitek a kliknutím na ně rovnou odeslat email. Nové bude i rozhraní fotoaparátu, které umožní swipováním vlevo a vpravo budou přepínat nejpoužívanější režimy, ostatní se budou nacházet pod položkou více.

Hardwarové parametry Google Pixel 3 XL
Systém: Android 9.0
Rozměry: 158 x x 76,7 x 7,9 mm, Hmotnost: 184 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 845, octa-core, 4x 2,5 GHz + 4x 1,6 GHz
RAM: 4 GB, Interní paměť: 64/128 GB, Pam. karta:
Displej: OLED, 6,3", Quad HD+, 1440 × 2960 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 8 + 8 Mpx, klasická (75°) a širokoúhlá (97°) f/1.8 + f/2.2, Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 3430 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Google Pixel 3 dorazí ve čtyřech barvách, máme oficiální tiskové snímky

Nové Pixely a další hardware od Google budou představeny 9. října v New Yorku a Paříži, v říjnu nás kromě třetí generace Pixelů čeká představení dalších devíti smartphonů. Jejich kompletní přehled naleznete v tomto článku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Marek Studnicka

    Na Pixelech se mi líbí,jak mají odladěné fotoaparáty.Sice jej nevlastním,ale všude na tento foták slyším chválu

  2. Snaží se, gesta – řada výrobců používá již řadu let, mačkaní boku – také nic nového, asi tak na úrovni tlačítka Bixby, svipovaní v aplikaci fotoaparátu- opět nic nového. Google oceňují z jiněho důvodu, hlavně je autorem OS android, snaží se zrychlit aktualizace, operační systém do určitě míry vylepšuje.
    Pokud by android dosáhl takové úrovně, že veškeré nadstavby výrobců by byly zbytečné, pak lze hovořit o skutečném úspěchu.

  3. Pomocí Active Edge umí spustit google asistent i Pixel 2. Bohužel pokud je telefon lokalizován do češtiny, tak tato funkce nefunguje. Ovšem s pomocí Root používám například možnost „odemčeny telefon + krátký stisk = splitscreen“ a „odemčeny či zamčený telefon + dlouhý stisk = svítilna“. Lze nastavit i dvojitý stisk a různé chování například při přehrávání hudby apod. Je ostuda, že tyto možnosti mohu lze použít pouze s Rootem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).