Domů » Bleskovky » Má váš Surface problémy s výdrží baterie? Nejste jediní

Má váš Surface problémy s výdrží baterie? Nejste jediní

Majitelé vybraných počítačů Surface v posledních dnech zaplavují stránky podpory Microsoftu. Důvodem je výrazně zhoršená výdrž jejich zařízení, která pravděpodobně souvisí s některou z posledních aktualizací firmwaru.

Problémy s výdrží hlásí zejména majitelé Surface Pro 5 a 6, stěžují si ale i uživatelé Surface Pro 4 a Surface Laptopu 2. Jeden z nich se pochlubil nelichotivou statistikou, kdy nepoužívanému Surface Laptopu 2 poklesla úroveň nabití o 28 procent za 19 minut.

Podobné problémy má i Surface Laptop 2, který právě testujeme; za hodinu práce klesá stav nabití zhruba o 45 procent, v režimu Active Standby počítač ztrácí každou hodinu 20 procent. Naštěstí v Redmondu o tomto problému vědí a doufáme, že brzy sjednají nápravu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Windows mely vzdy problemy se spravou baterie, vydrz baterie ve srovnani s tim lepsim systememem je hodne tristni.

  • Ono by to nevadilo, kdyby alespon byli konzistentni vysledky. Je spoustu laptopu s Winy, kde je vydrz fakt fantasticka – LG Gram, ale ta konzistence je proste mizerna a na vysledky se nejde spolehnout (jeste zvlast kdyz s Windowsem se ti tam najednou zacnou instalovat aktualizace a vydrz jde nahle dost dolu)

  • A6 na to, že tohle není problém Windows, ale firmwaru. Ale to je jedno, vždycky za to může nějaký programátor…

  • Co se výdrže týče, na Intel Atom je jediný použitelný OS Win10. Ty rozdíly oproti Linuxu, Androidu, iOS, MacOS jsou propastné (rozuměj násobné). Bohužel.

  • A ten lepší systém má být jako který? Trh celkem jasně ukazuje, který systém je nejlepší.

   • A který tedy trh ukazuje?

   • shepii: Takze podle tehle logiky jsou vlastne lepsi low-endove huawei/xiaomi androidy nez vlajkovy Note napr.? :D

   • lukass71: Ne, to vůbec není příklad podle téhle logiky. Ale čemu se u tebe divit, že?

 2. Tak ten Apple zase něco podě…oh wait?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).