Domů » Bleskovky » Lumia Cyan vypuštěna: Prozatím ale jen ve Finsku pro Lumii 925

Lumia Cyan vypuštěna: Prozatím ale jen ve Finsku pro Lumii 925

Finální verze systému Windows Phone 8.1 je již dokončena delší dobu, nyní se čeká, až výrobci zařízení připraví upravený firmware pro konkrétní modely, s nímž bude aktualizace vypuštěna. To má proběhnout v případě telefonů Nokia Lumia podle uniklého plánu aktualizací na přelomu letošního července a srpna, někteří se však zřejmě dočkají dříve; třeba rovnou dnes.

 

Ve Finsku byl spuštěn pilotní projekt pro majitele Lumií 925, ti si mohou stáhnout aktualizaci na Windows Phone 8.1 společně s firmwarem Lumia Cyan již dnes a to standardní OTA cestou. Uživatelé dokonce mohou v případě starostí navštívit Nokia Store v Helsinkách, kde jim update nainstaluje proškolený personál. Při nákupu nové Lumie 925 bude finální verze systému na telefonu již předinstalována.

 

Finskem to ale zřejmě nekončí, dostupnost aktualizace údajně hlásí i majitelé telefonů Nokia Lumia 925 a 1020 v Argentině. Jejich množství je ale minimální, tudíž tato informace nemusí být pravdivá. Tak jako tak se zdá, že se ledy pohnuly. Dočkají se brzy i další země nebo si Finsko tuto exkluzivitu ponechá až do půlky prázdnin?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

17 komentářů

 1. Moje rok stará 620 dostane update 8.1 s cyan, to je…tak neandroidické :-)

  • Tak hlavně, že tvoje rok stará 620 bude umět více „standardních“ funkcí, blahopřeji :-)

  • Peete: Jo, bude umět to, co NĚKTERÉ vlajkové lodě dostanou v Androidu 5.0. Snad to dostane alespoň Nexus 5 a S5 :D

  • Sám moc dobře víš co aktualizace obsahuje a přesto se to snažíš úplně převrátit :D

  • proč Android odebral instalaci na kartu SD?

   Zatímco WP naslouchá zákazníkům a je takový “přátelský“ nevím. U Androidu je to takové, cokoliv udělá, všichni z toho jásají co úžasného google nepřinesl…

  • tom (neregistrovaný)

   Hektore, tvoje 620tka možná dostane WP8.1, moje 620tka už dostala a více standardních funkcí nemá. Má jen určitá uživatelská vylepšení. Bohužel ani WP 8.1 neumožňuje instalovat Here mapy na SD kartu, jen do paměti mobilu.

  • honza (neregistrovaný)

   Jaký odebral? Mám 4.4.4 a vesele si to na kartu instaluji :-)

  • mix (neregistrovaný)

   Ale jasne ze jdou.

  • borix (neregistrovaný)

   TOMe, nenáš nějakou čínskou kopii?

   PEETE, ta fotka je těsně po nezdařené operaci mozku, co?

  • Moje přítelkyně má HTC 601(lituju jí) :D ale má tam oficiální verzi od HTC 4.4.2.a na kartu může instalovat co chce, Já mám Xperii také s nejnovější verzí a na kartu si také „šoupu“ velikostně velké aplikace a hry…

   BORIX: Nedělej ze sebe hlupce, že se musíš navážet fotek apod… stačí, že jsou tací, co se naváží do pravopisu a pak sami neumí použít slova holt/hold :D Buď silný a bojuj, třeba se Ti to pak vrátí na dětech :D

  • Pokud chápu, instalace aplikace na kartu není Androidí funkce, ale dodělané od daného výrobce coby řešení tragicky malých zabudovaných pamětí. Android „uměl“ (viz co vše se nesmí na kartu instalovat) apky na kartu někdy kolem 2.x, pak to Google skutečně odebral (viz téma Google a pam. karty že).

  • TOM (NEREGISTROVANÝ): Mapy na SD lze dostat. [odkaz]

  • borix (neregistrovaný)

   PEETE: Narážka na fotku je, uznávám, nevhodná. Mělo to být samozřejmě zaměřené na tvé zcestné myšlenkové pochody a když jsem se mrknul na tu fotku, tak mě to tak napadlo.

   Co se týká pravopisců, tak s tebou plně souhlasím.

 2. Tom: já bohužel mám jen dev 8.1 bez cyan, zatím mi aktualizace nabídnuta nebyla.

 3. Marek (neregistrovaný)

  Pokud chcete nainstalovat mapy HERE na kartu SD, stačí si stáhnout aplikaci kontrola uloziste lumia beta (měl jsem i na WP8 a bez problémů). Je to appka přímo od Nokie, jen mam nevýhodu, ze mapy musíte stáhnout znovu, nelze je přemístit.

  • borix (neregistrovaný)

   Kdo chce psa bít …

   Na takovéhle žblebty nemá cenu reagovat. Všichni milovníci a hateři různých OS vždycky najdou nějaké (často přiohnuté) informace proč je ten daný OS naprd/skvělý…

  • tom (neregistrovaný)

   Markovi a jiným, díky za radu. Už mám mapy na kartě. Nenapadlo mě, že Kontrola úložiště ve WP 8.1 a stejný název apky(beta), která je rok neaktualizovaná, nabízí jiné a rozdílné funkce/možnosti a že se společně snesou v jednom OS (WP8.1).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).