Domů » Bleskovky » Lumia Camera se zřejmě dočká expanze na všechny telefony s Windows 10

Lumia Camera se zřejmě dočká expanze na všechny telefony s Windows 10

Microsoft se patrně chystá připravit oblíbenou fotoaplikaci Lumia Camera o exkluzivitu, která se prozatím vztahuje na telefony Nokia/Microsoft Lumia. Ve Windows Phone Store se objevila beta verze aplikace Camera Beta verze 5.0.2.14 pro interní testování Microsoftu, která se zřejmě stane výchozí fotoaplikací na všech telefonech s Windows 10.

  

Tento objev učinil vývojář Jesse Leskinen a zveřejnil na svůj Twitter screenshoty aplikace, kterou se mu podařilo nahrát na svůj telefon Samsung ATIV S. I když Camera Beta nese číslovku 5, není v ní zřejmě z důvodu nedostečného hardwaru obsažena funkce Rich Caputure; design ale zůstává stále stejný. Při instalaci je vyžadován vyžaduje přístup k Bluetooth HID (Human Interface Devices), tuto funkci však současná verze Windows Phone nepodporuje a počítá se s ní až ve WP8.1 GDR2 a Windows 10.

  

předchozích úniků víme, že se aplikace Lumia Camera dočká i verze pro počítače a tablety s Windows 10. Je možné, že se více podrobností dozvíme již tuto středu, kdy bude Microsoft představovat spotřebitelské novinky v tomto systému. Akce bude streamována online v 18:00 na těchto stránkách, s představenými novinkami vás poté seznámíme ve článku.

Odkaz na WP katalog Odkaz na WP katalog 
           Lumia Camera / Lumia Camera Classic

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

16 komentářů

 1. Kaizr (neregistrovaný)

  Já tam našel i OneDrive betu. Tak jsem zvědavý co nám všechno představí – už aby to bylo

 2. Adam (neregistrovaný)

  Podle me logicky krok. Nema cenu, aby microsoft udrzoval dve aplikace na zakladni foceni.

  • Doufám, že k tomu nedojde. Proč by měly Lumie opět přijít o další exkluzivitu.

  • marty04: kdyz bude lumie „exkluzivni“, nikdo dalsi nebude mit zajem vyrabet wp telefony a platforma se bude placat kolem 3-4 procent v globalu.

  • lerion (neregistrovaný)

   Proč by Lumie měly mít na něco exkluzivitu? Jako uživatel bys měl být přeci naopak velmi rád, že máš díky tomu větší výběr.

  • Já to vítám, ještě zbavit Lumie pár exkluzivit a možná si konečně budu moci koupit něco jiného s WP, než monopolní Lumie.

  • Tiež to vítam. Surface tiež ma exkluzivitu akurát tak na pero a jeho vymeženosti

 3. Pokud to bude taková pomalá hrůza, jako na Lumiích, tak to opravdu konkurenci obohatí. Funkčně je naprosto vpořádku, ale já chci fotit rychle a alespoň na Lumii 920 mi to Lumia Camera neumožňuje. Tak snad zamakají i na tom.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).