Domů » Bleskovky » Lumia 940 XL dostane čtečku oční duhovky, potvrzuje Evleaks

Lumia 940 XL dostane čtečku oční duhovky, potvrzuje Evleaks

O hardwarové výbavě chystaných vlajkových telefonů se systémem Windows už víme takřka vše, papírově si ve výkonové stránce nezadají se špičkovými smartphony s Andriodem. Kromě toho mají disponovat novým konektorem USB-C a v neposlední řadě také podporou autorizační funkce Windows Hello, kterou má zajistit čtečka oční duhovky. Tuto informaci nyní potvrzuje leaker v důchodu Evan Blass alias @evleaks.

Podle jeho informací dostane čtečku duhovky model Microsoft Cityman, tedy ten větší z dvojice očekávaných novinek označovaný taktéž jako Lumia 940 XL. O standardní Lumii 940 se nezmínil, je tedy možné, že o tuto funkci bude model vyvíjený pod kódovým označením Talkman ochuzen.

 

Spekuluje se, že Microsoft použije řešení Real Sense, které ve zmenšené podobě prezentoval Intel před dvěma měsíci právě na tabletofonu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Co to ten chlap drží v ruce?

 2. Martin Alexandr

  No doufejme že ten „horší“ model dostane aspon čtečku otisku prstu ;) jako čtečka duhovky či obličeje by se mi líbila ale nechci kvůli tomu 5,7″ asi tak.

 3. No hlavně aby to někdy bylo. Microsoft je mistr keců v tom, že někdy něco bude. A pořád si myslím, že prostě udělali chybu. Flagship měli vydat ještě s 8.1, takhle to vypadá v lepšim případě na podzim, reálném někdy příští rok.

  • Áno, mali. Druhá vec je, že MS o svojej vlajkovej lodi doteraz nepovedal nič, iba to, že bude.

  • Tyler (neregistrovaný)

   To je přeci blbost WP 8.1 nepodporuje QHD, iris scanner ani třeba USB C. To měli vydat L930 s Snapem 810 a počkejte si půl roku na nové funkce? To by bylo keců… A oprávněných.. takhle prostě vzdají flagship v plné palbě na podzim…

  • Ale tak to nefunguje. Minimálně, minimálně mohli aspoň inovovat, něco jako 935 třeba. SD805, dát víc interní paměti a tak dále a mohli klidně použít stejnou konstrukci. Přístroje prodávají čísla, kdo by si v dnešní době koupil 930 s 2 roky starým HW a považoval ho za flagship? Já teda ne a podle mě nejsem sám. Mohli udělat mezikrok, kterým by nikoho nenaštvali. FHD je dostatečné, jak říkám, stačilo vymněnit součástky, když to takhle může dělat Apple, proč ne MS?

  • *vyměnit

  • Tyler (neregistrovaný): Taky se divím, co by měli vydat, když WP8.x chybí hromada API, vždyť by nebylo prakticky co přidat nebo se spešl psát s podporou do daného FW, které by se zahodilo W10kou, to si nedovolí ani MS.

   Však praštěných „refrešů“ a portfolia bylo v milosti hromada, až se v tom nikdo nevyzná.

   Celý rok zpětně je to tom samém, čekání na W10 a posunu platformy dál. Furt to sem píšeme a furt tu jsou překvapení:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).