Domů » Bleskovky » Lumia 650 na novém renderu: Hlasitý reproduktor se stěhuje na přední stranu

Lumia 650 na novém renderu: Hlasitý reproduktor se stěhuje na přední stranu

Microsoft chystá další levný smartphone, která je vyvíjen pod kódovým označením Saana a do prodeje půjde s největší pravděpodobností pod označením Lumia 650. Na čínské síti Baidu se nyní objevil jeho nový render, který koresponduje s přechozím únikem ze serveru WinBeta.

  

Design telefonu se nese v duchu ostatních Lumií, tělo zasazeno do vaničky, pravděpodobně z polykarbonátu, i když některé zdroje odvážně hovoří o kovu; my se přikládáme spíše k první variantě. Stejně jako u Lumie 640 chybí hardwarová spoušť fotoaparátu či kapacitní tlačítka pod displejem, na bradu se nicméně přestěhoval výdech hlasitého reproduktoru.

  

Hardwarové parametry telefonu mají prakticky kopírovat výbavu svého předchůdce, dostane však novější generaci procesoru od Qualcommu, a to buď Snapdragon 210 nebo 410. K ruce mu má být 1 GB operační paměti, pro ukládání dat poslouží 8GB vnitřní paměť a prostor na paměťové kartě. Parametry displeje také zůstávají stejné – 5 palců, rozlišení 720 × 1 280 pixelů a podpora funkce Glance Screen. 

Lumia 650 má přinést podporu sítí LTE a bude k dispozici v dual SIM verzi, o větším modelu s přídomkem XL se zatím v kuloárech nehovoří. Představení Lumie 650 očekáváme v únoru na veletrhu MWC v Barceloně. S největší pravděpodobností se bude jednat o jediný model, neboť nedávno spekulovaná Lumia 850 (více informací) byla podle serveru WindowCentral zrušena a na nové modely hardwarové divize pod vedením Panose Panaye si budeme muset ještě nějaký pátek počkat. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments