Domů » Bleskovky » Představení Lumie 650 odloženo do půlky února, oddaluje se i aktualizace starších Lumií na Windows 10 Mobile

Představení Lumie 650 odloženo do půlky února, oddaluje se i aktualizace starších Lumií na Windows 10 Mobile

Již v první únorový den měla být představena Lumia 650, reprezentativně vypadající low-endový smartphone s kovovým rámečkem. Podle spolehlivých zdrojů serveru WindowsCentral bylo však jeho odhalení odloženo do půlky února, údajně z důvodu softwarových problémů, které byly nalezeny na poslední chvíli.

O tom, že se systém Windows 10 Mobile nedá považovat v současné verzi za hotový, svědčí i naše zkušenosti s Lumií 950 (recenze) a 950 XL (recenze). Zřejmě také z těchto důvodů Microsoft stále nezahájil aktualizaci starších modelů, byť byla přislíbena na prosinec a poté na leden. Partneři redmonského giganta nyní obdrželi email, v němž je oznámeno odložení aktualizace na únor. Stejnou informaci v týdnu poskytnul francouzský operátor Bouygues Telecom, podle něhož máme očekávat update spíše až na konci února.

I když bylo představení Lumie 650 odloženo do pozdějších únorových dní, stále má být tento telefon představen bez větších fanfár na stránkách výrobce, tiskovou konferenci v rámci Mobile World Congressu Microsoftu údajně neplánuje. Podle uniklých informací německého operátora O2 má být cena Lumie 650 ve volném prodeji 219 EUR, tedy asi 6 tkisíc korun.

Microsoft údajně hodlá učinit další škrty zaměstnanců v bývalé mobilní divizi Nokie, neboť Lumia 650 bude jejím posledním dítkem. Budoucí smartphony Microsoftu již budou pocházet od týmu Panose Panaye, otce konvertibilních tabletů Surface.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
59 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments