Domů » Bleskovky » Lumia 640 XL se možná v budoucnu dočká podpory bezdrátového nabíjení

Lumia 640 XL se možná v budoucnu dočká podpory bezdrátového nabíjení

Na MWC představené Lumie 640 a 640 XL přináší do nižší střední třídy zařízení s Windows Phone slušnou výbavu za rozumné peníze. Podle francouzského serveru Nokians navíc Microsoft chystá větší model dovybavit podporou bezdrátového nabíjení.

  

Důkazem má být trojice odhalených pozlacených pinů pod zadním krytem s označením CE0168, které mají sloužit pro připojení speciálního zadního krytu vybaveného cívkou.

 

Je tedy možné, že se takový kryt po začátku prodeje Lumie 640 XL objeví jako volitelné příslušenství a přidá další argument pro koupi tohoto levného tabletofonu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

19 komentářů

 1. Bezdrátové nabíjení je velice chytrá, návyková a užitečná vychytávka i pomocník.Jsem rád, že Nokie se stala průkopníkem této technologie a dostala ji do povědomí i u ostatních značek.Nac doma, v aute ci jinde zastrkávat ještě kabel do telefonu, když ho pohodlne polozim na podložku.V pripade hovoru v klidu zvednu a nemusim ještě odpojovat/zaobírat se kabelem.Uz i v nekterych restauracích je zabudovana nabíječka ve stolu, další bonus.

  • Souhlasím, jen by se mohli dohodnout na standardu. A když dokonce i sám výrobce nemá v tomto jasno (viz. různé std. u Samsungu), je celé téma na dvě věci… Zatím.

  • Se standardem není problém, vyrobci pouzivaji standard QI, v aute například pouzivam Samsung drzak pro bezdratove dobijeni, takze zde opravdu nevidim problém.Nabijecka od Nokie ci Samsungu dobije i LG.

  • Je nabíjačka stále v sieti?

  • htcjirka: Bohužel je to problém, např. potenciálně nejtěžší váha v tomto (Galaxy S6) nepoužívá Qi, takže dokonce i samotný výrobce ti umí odstřelit kompatibilitu, pakárna.

  • Bezdrat chodi i s jinými standardy, takze stále v tom nevidim problém.Viz Samsung nabije nokii.Princip je v podstate porad stejny a jednoduchy.

  • Martin II (neregistrovaný)

   UNI: „Bohužel je to problém, např. potenciálně nejtěžší váha v tomto (Galaxy S6) nepoužívá Qi“

   Galaxy S6 ale podporuje Qi standard…

  • Jj, na zahraničních webech je vepsan standard QI, takze je to v pohode.Dnes je jedno od koho bezdrat je, zda Nokia, LG ci Samsung.

  • Ondřej Bakan (neregistrovaný)

   Tam, kde Jirka vidí výhodu, vidím já zase nevýhodu:

   – V pripade hovoru v klidu zvednu a nemusim ještě odpojovat/zaobírat se kabelem.

   Právě. V případě hovoru tedy přestanu nabíjet, stejně jako v případě, že chci napsat SMS, zahrát si hru, cokoliv na telefonu udělat… S 5% baterky a bezdrátovou nabíječkou nemožné.

  • Tak porad je tu moznost zastrcit klasicky usb konektor, to je prave bonus navíc – mit obe technologie a moznost volby obojiho.SMS se da psat i s telefonem na podložce.Pri hre pripojim namisto polozeni podlozky kabel, moznost volby, jednoznacne tedy vyhoda.

  • Jirka může telefonovat i s podložkou :-).

   Problém nastává když je odběr aplikace či telefonu samotného větší než jsou možnosti dobíjecího zdroje, což je u wireless dobíjení problém.

  • Rozdil není znacny a dulezita/smyslem je volba vyuziti obou technologii v zavislosti na situaci, nez mit na vyber jen ten kabel.

  • Ze stránek samsung.cz (jistě vědí, co povídají):

   * Kompatibilní s nabíjecími podložkami podporujícími standard WPC a PMA

   O Qi (pokud to tedy není jiný pojem pro stejnou technologii?) ani slovo.

  • borix (neregistrovaný)

   MPosvar: Hlasitý odposlech. Pokud v kanclu pracuju na počítači a vyřizuji dlouhý hovor, běžně to používám.

   Indukční nabíjení (mám na mysli nabíječku do 230V sítě) je mnohem výkonnější než náhražky jako nabíjení přes USB nebo dobíjení v autě přes zapalovač (u většiny případů) a samozřejmě odkáže pokrýt i vysokou spotřebu náročných aplikací a dobíjení baterie je přes vysoko spotřebu stále v pohodě dostatečné.

  • Martin II (neregistrovaný)

   UNI: Oni vedia co pisu ale ty nevies co citas. Standard organizacie WPC sa nazyva Qi.

  • Martin II (neregistrovaný): Tedy jiný pojem pro stejnou věc, jak jsem se ptal. Jistě tvé upřesnění (za nějž asi nejen já děkuji) se možná obešlo bez invektiv, ale faktem je, jaký je zde vcelku std. že:)

  • Nicméně vina padá na konkrétního CZ novináře, který doslovně napsal, že nový SGS nejsou zpětně kompatibilní s Qi příslušenstvím výrobce, já jsem jen nepřesně myšlenku rozvedl o oficiální pojmy na produktových stránkách.

   Vzniká otázka, proč např. Microsoft komunikuje Qi označení a Samsung WPC, trochu pakárna…

  • BORIX

   Jasný. :-)

   Co sem uvádíš USB z PC či 1A auto nab. – to stejné wireless?

   Hlasitý připoslech je „dobrý“ pro pobavení okolí či nenadálé návštěvy v kanceláři, a vzdálené snímání hlasu je taky pro ostatní účastníky hovoru „super“.

   Chtěl jsem zde uvádět odběr displaye na různé úrovni jasu, odběry aplikací a ostatní hodnoty u tří různých telefonů Lumia a srovnatelných bateriií – kapacit a výrobců.

   Rozdíly při trvalém dobíjení wireless a dobíjením kabelem pod 30-25-20-10-5% zbyt.nabití bat.zdroje – data po 1 roce testů.

   Vše označeno za kecy a tak smazáno (HTCJIRKA mi psal že se o to postaral a psal TOMASXX1 a ten potvrdil smazání).

   Zjistil jsem že o odborné argumentaci – části to zde není a tak jsem ji vlastně ani nezačal.Možná i toto bude smazáno jako spam – tak čti rychle :-)… Čau a nic ve špatném

  • JB. (neregistrovaný)

   Myslím, že to nebudou kontakty na bezdrátové nabíjení, ale kontakty na druhou SIMku nebo SDkartu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).