Domů » Bleskovky » Lumia 640 XL podporuje bezdrátové nabíjení, Microsoft ale zadní kryt s cívkou neprodává

Lumia 640 XL podporuje bezdrátové nabíjení, Microsoft ale zadní kryt s cívkou neprodává

Telefon Microsoft Lumia 640 XL ukrývá pod zadním krytem kromě baterie a slotů na karty i čtveřici pozlacených pinů, o nichž se spekulovalo, že by mohly sloužit k připojení speciálního krytu s cívkou pro bezdrátové nabíjení.

  

Server WindowsMania.pl nyní přikládá důkazy, že je tomu skutečně tak. K odhalení přispěla nejen demontáž přístroje, ale rovněž získaná technická dokumentace. Kupodivu Microsoft k těmto telefonům kryty podporující bezdrátové nabíjení nedodává a ani je neprodává jako volitelné příslušenství.

  

Je možné, že se při testování této funkce vyskytly potíže, které na poslední chvíli vedly k jejímu nepřidání. Zručný kutil s indukční cívkou z jiného zařízení by však mohl svoji Lumii 640 XL patřičně vylepšit. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

 1. fs (neregistrovaný)

  Nerozumiem tomu osadia to technológiou ale nesprístupnia na čo je toto dobre? To isté bolo s Nexus 4 a LTE….

  • Levnější masová výroba?

   Do různých přístrojů (typů, někdy i přístroje různých „výrobců“) se namontují stejné komponenty, aby se pro každý nemuseli vyrábět/objkednávat zvlášť.

   U „vyšších“ modelů se pak ta funkce povolí, u nižších ne (tady ekvivalent cívka se osadí/neosadí.)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).