Lumia 530 uniká na prvních snímcích: Představena má být v nejbližších týdnech

Nástupce úspěšné Lumie 520 se již nezadržitelně blíží. Podle seznamu připravovaných modelů Microsoftu, který se dostal na internet včera, přijde jako první telefon s označením RM-1017, což má být Lumia 530. Čínská média nyní zveřejnila první fotografie tohoto očekávaného zařízení.

  

Design telefonu nijak nepřekvapí, na první pohled se jedná o low-endový model, což potvrzuje absence kapacitních tlačítek pod displejem, hardwarové spouště fotoaparátu i LED diody vedle čočky fotoaparátu. Na druhou stranu se dočkáme osvědčené konstrukce, kdy je celý telefon zasazen do jednolité vaničky, takže by nikde nemělo nic vrzat nebo se prohýbat. Díky tomu navíc můžeme počítat s vyměnitelnými kryty.

 

Výkon bude s největší pravděpodobností dodávat čip Qualcomm Snapdragon 200 doplněný o 512 MB RAM. Právě slabší čip by měl být hlavním rozdílem Lumie 530 oproti již představené Lumii 630, telefon by měl přijít rovněž ve variantě podporující dual SIM. Oficiální představení a začátek prodeje by se mělo odehrát v nejbližších týdnech, cena by měla být nižší než u Lumie 630, která se aktuálně prodává za cenu 3 690 Kč.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku