Domů » Bleskovky » Lumia 520 má problémy s návratem z Windows 10, Microsoft pozastavil distribuci preview

Lumia 520 má problémy s návratem z Windows 10, Microsoft pozastavil distribuci preview

V minulém týdnu vypustil Microsoft do světa druhé technické preview systému Windows 10 pro mobilní telefony, k testování byli přizváni prakticky všichni majitelé telefonů Lumia vyjma uživatelů modelu 930 a jeho americké sestry Icon. U těchto přístrojů se ve vnitřním testování vyskytly problémy a Microsoft jejich aktualizaci odložil na později.

  

Problémy se nevyhnuly ani nejrozšířenějšímu telefonu s Windows Phone, Lumii 520 (525 a 526), bohužel k jejich objevení došlo až nyní při veřejném testování. Několik uživatelů při pokusu o návrat z testovací verze Windows 10 zpátky na Windows Phone 8.1 hlásí, že se jejich telefon stal nepoužitelnou cihlou. Microsoft tento problém zaznamenal a okamžitě distribuci preview pro Lumii 520 (525, 526) pozastavil, podle komentářů zahraničních fór se ovšem může týkat i ostatních telefonů Lumia. Doporučujeme zdrženlivost a raději počkat na oficiální vypuštění finální verze Windows 10, abyste se vyhnuli zbytečným problémům. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. 1000% ze mali aktivny device encryption

 2. Martin Alexandr

  Tuším že na windowscentral psali, ze tento problém už opravily a znova vypustily w10

 3. adosq (neregistrovaný)

  Presel jsem na W10 druhou verzi TP hned jak vysla a navratil jsme se bez problemu. No stress… par lidem to udelalo podle clanku problem ale neni to pravidlem ;)

 4. Pikoperonajebanoo (neregistrovaný)

  Me to facha normalne, mam 2x 520 a jak prstup na win 10 tak z5 na 8.1 bez problemu, Momentalne sem nahral zas win10 a zustavam u nej, funguje jak ma

 5. kidal5 (neregistrovaný)

  Já měl problém při návratu z L620. Červená obrazovka s nápisem Nokia a nic víc. Nakonec jsem to vyřešil přes cmd užitím programu thor2, ale zabralo mi tak 2 hodiny..

 6. doma mám taky cihlu 520tku, dělala jsem hard reset a telefon nezvládl stažení zálohovaných aplikací, ani několikahodinové nabíjení nepomohlo, od pondělí si foun hoví v servisu

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).