Louis Vuitton má chytré hodinky s Android Wear 2.0. Levné rozhodně nejsou

Chytrá nositelná elektronika není výsadou pouze výrobců mobilních zařízení či tradičních výrobců hodinek, ale začíná zajímat i módní značky. Tou zatím poslední, která naskakuje do vlaku platformy Android Wear 2.0, je Louis Vuitton se svým modelem Tambour Horizon.

Značka Louis Vuiton rozhodně nemá zájem, aby její jméno nesl nějaký nekvalitní pouťový náramek, proto při návrhu svých hodinek na materiálu rozhodně nešetřila – displej kryje safírové sklo, tělo hodinek je vyrobeno z oceli, řemínky pak z různých materiálů, přičemž v nabídce jich najdete hned 60; díky klasickému uchycení je možná jejich výměna.

Tvar a velikost hodinek předurčuje kruhový 1,2″ AMOLED displej s rozlišením 390 × 390 pixelů, který obepíná kruhová luneta. K ovládání však na rozdíl od hodinek od Samsungu neslouží, kromě dotykového displeje je možné využít ještě služeb otočné korunky na pravé straně. Hodinky jsou vodotěsné do 30m, jejich tloušťka pak činí 12,55 mm.

https://www.youtube.com/watch?v=4AjdAObqC74

 

Z hlediska výpočetního hardwaru Tambour Horizon nijak nepřekvapí – pohání je čipset Qualcomm Snapdragon Wear 2100 s 512 MB RAM, na data a aplikace je připravena 4GB paměť. Akumulátor má kapacitu 300 mAh, takže neočekáváme ani žádnou dechberoucí výdrž. Prostředí je vystavěno na platformě Android Wear 2.0 doplněné o spoustu vlastních číselníků a dvě speciální aplikace My Flight a City Guide – první sdružuje informace o vašich letech, další vám dává tipy na místech, která navštívíte.

A nyní se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu, a tím je cena. Asi málokdo očekával, že hodinky od Vuittona budou levné, a skutečně nejsou – základní model přijde na 2 450 dolarů (55 800 korun bez DPH), černá edice pak přijde na 2 900 dolarů (asi 66 tisíc korun bez DPH). Dostupnost hodinek zatím neznáme.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku