Domů » Bleskovky » Lollipop pro Samsung Galaxy S5 míří do Evropy: Jako první se dočkalo Polsko

Lollipop pro Samsung Galaxy S5 míří do Evropy: Jako první se dočkalo Polsko

Samsung zařadil pátý rychlostní stupeň ve vydávání aktualizací, přesně měsíc po zaslání finálního kódu Androidu 5.0 Lollipop vydává aktualizaci pro svoji vlajkovou loď Galaxy S5. Jako první se podle serveru SamMobile dočkalo Polsko, ostatní evropské země však mají údajně následovat brzy.

  

Aktualizace je v Polsku distribuována standardně skrze OTA, nový firmware je nicméně možné stáhnout ze stránek SamMobile a naflashovat na vlastní zařízení za pomoci programu Odin. Doporučujeme však vyčkat na oficiální českou aktualizaci, která snad přijde zanedlouho. Čekání si můžete ukrátit pohledem na náš test Androidu 5.0 Lollipop na tabletu NVidia Shield nebo na video serveru SamMobile přímo na Samsungu Galaxy S5. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. kapenka (neregistrovaný)

  my to nevidíme a občas asi taky nechceme vidět, ale Polsko poslední dobou je pořad první…Něco se v tom Polsku mění…

 2. David (neregistrovaný)

  a moto G 2014 která dostala v USA update před měsícem v evropě furt nic. V tomhle android prostě na apple zaostavává. Když apple řekne máme iOS hotový tak ten den se dá ještě stáhnout. Když řekne google že má android hotový tak je ticho až pak najednou se dozvíme že jde ven update někde ve světě a ani tak není jisté že se během měsice dostane na stejné zařízení do celého světa .Je to prostě bordel a chaos jak systém tak update.

  • madhouses (neregistrovaný)

   Ano, apple řekne že má ios hotový tak si to všichni hned ted den můžou stáhnout, ovšem pokud mají nervy na to že jim to stahování několikrát spadne, a když už je to konečně stahnute tak to shodí celý telefon a už si z něj nezavolate. Google je opravdu pozadu…

  • David (neregistrovaný)

   Ale do 24-ti hodin ten systém mají. A to že z některých telefonů nešlo poté volat byla minoritní část. Moje motorola má stejný problém s kitkat že bez jakehokoliv varování přestane při hovorech fungovat zvuk. Bug nahlasíla spousta lidí včetně moto g 2013. Dodnes není oprava dostupná. Tak to že u pár telefonů u iOS nešlo telefonovat po updatu a během několika dnů byla oprava bych moc nezmiňoval. Android je na tom o HODNĚ hůř :)

  • Fore (neregistrovaný)

   Ano, jenže Apple to dělá pro SVÝCH pár, číselně asi 4 telefony. Kolik modelů androidů lítá po světě: stovky.

  • Sice to má Apple hned, ale už druhý den chce většina starou verzi zpět, použitelná začala být až verze 8.1 tak že se to několik týdnů muselo přetrpět a ani dnes se to na iPadu Air nevyrovná předchozí verzi.

   Jsem zvědav, jestli Samsung aktualizace opět nestopne, kvůli nějaký chybě, mají to nějak brzy hotový.

  • Rozhodně na Apple nemá ani Android a už vůbec ne Windows Phone. Apple je ten den, na chyby reaguje pružně. Android chápu, že zařízení je jako máku a že to může trvat. Nejdýl to trvá Microsoftu pro svých pár Lumií na trhu. Zdejší WP komunita se raduje, že pořád nějaký updaty, no já nevim, jak vy, ale 8.1 GDR1 je v DP už od srpna tuším, je prosinec a já na své Lumii 920 Denim ještě nemam a vypadá to, že se jen tak nedočkám.

 3. Tleskám, dávám palec nahoru, +1 . Super, tomu se říká podpora od výrobce.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).