LG začalo v Jižní Koreji prodávat nabušený model Optimus GK

LG v září loňského roku představilo telefon Optimus G. Za dva měsíce jsme se dozvěděli, že na jeho základě je postaven Nexus 4. Později, začátkem letošního roku, LG představilo nástupce a nazvalo ho Optimus G Pro, který přinášel nový Snapdragon 600 a 5,5palcový fullHD displej. Verze určená pro japonský trh měla menší pětipalcový displej, aby lépe odpovídala místním potřebám. 

 

To vede k dnešní novince – 5“ Optimus G Pro z Japonska dostal menší úpravy, aby vypadal jako větší Optimus G Pro s 5,5“ a nové jméno – Optimus GK. Předpokládám, že vás to trochu mate a nejste sami. Optimus GK stále nabízí Snapdragon 600 a pětipalcový 1080p displej. Nejzajímavější prvek najdeme pod kapotou, baterie s kapacitou 3 100 mAh; to je o 500 mAh více než má Samsung Galaxy S4 (recenze) a o 800 mAh více než má HTC One (recenze). Bohužel Optimus GK stále běží na Androidu 4.1.2, LG se sice zlepšilo ve vydávání aktualizací, ale nové telefony už by mohly obsahovat nejnovější verzi operačního systému.

Pro nás důležitá otázka je, jestli telefon bude dostupný mimo Jižní Koreu? LG plánuje tento týden akci v New Yorku, kde se očekává uvedení 5,5 palcového Optimus G Pro, ale možné je i něco jiného. Dá se předpokládat, že než se k nám tyto telefony dostanou, bude zde Optimus G2, jehož představení se odhaduje na léto. 

Autor článku
David Podzimek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku