Domů » Bleskovky » LG začalo v Jižní Koreji prodávat nabušený model Optimus GK

LG začalo v Jižní Koreji prodávat nabušený model Optimus GK

LG v září loňského roku představilo telefon Optimus G. Za dva měsíce jsme se dozvěděli, že na jeho základě je postaven Nexus 4. Později, začátkem letošního roku, LG představilo nástupce a nazvalo ho Optimus G Pro, který přinášel nový Snapdragon 600 a 5,5palcový fullHD displej. Verze určená pro japonský trh měla menší pětipalcový displej, aby lépe odpovídala místním potřebám. 

 

To vede k dnešní novince – 5“ Optimus G Pro z Japonska dostal menší úpravy, aby vypadal jako větší Optimus G Pro s 5,5“ a nové jméno – Optimus GK. Předpokládám, že vás to trochu mate a nejste sami. Optimus GK stále nabízí Snapdragon 600 a pětipalcový 1080p displej. Nejzajímavější prvek najdeme pod kapotou, baterie s kapacitou 3 100 mAh; to je o 500 mAh více než má Samsung Galaxy S4 (recenze) a o 800 mAh více než má HTC One (recenze). Bohužel Optimus GK stále běží na Androidu 4.1.2, LG se sice zlepšilo ve vydávání aktualizací, ale nové telefony už by mohly obsahovat nejnovější verzi operačního systému.

Pro nás důležitá otázka je, jestli telefon bude dostupný mimo Jižní Koreu? LG plánuje tento týden akci v New Yorku, kde se očekává uvedení 5,5 palcového Optimus G Pro, ale možné je i něco jiného. Dá se předpokládat, že než se k nám tyto telefony dostanou, bude zde Optimus G2, jehož představení se odhaduje na léto. 

David Podzimek

3 komentářů

 1. Je to vcelku snadné. O aktuálnost aktualizací bych se nebál. Letos bude patřit LG k nejaktivnějším, kdo bude updaty vydávat. Předežene zbytek producentů. Ale vcelku se mi líbí pohled na G rodinu, protože nic jak celistvého a srozumitelného žádný výrobce zatím nepředstavil.

  Optimus G = 4,7″, HD 720p (baterie srovnatelná s konkurencí, SIII apod)

  Optimus GK = 5″, fullHD 1080p (3.100mah baterie, o 30% větší než konkurence)

  Optimus G Pro = 5,5″, fullHD 1080p (baterie srovnatelná s konkurencí, Note II apod)

  • David Podzimek

   Bude se snažit, ale nové modely pořád lezou se 4.1 a ne 4.2…to má Samsung už jinak.

   A zapomněl si v seznamu na ten nejvíce matoucí prvek:

   Optimmus G Pro = 5″ japonská varianta, základ modelu GK

   Ale telefony LG se mi líbí, jen než se k nám dostane G Pro (5,5″) a GK, bude tu Note 3 a GS4 všude, což je škoda.

 2. Refael (neregistrovaný)

  Mam to stesti a objednal jsem si prave Optimus F240S G Pro za $740. Ale dovozne vysplhalo cenovku do Aussie i s 2letou zarukou $820. Cena se mi zda na LG vysoka, ale nastesti ne jako SGS4, navic Pro je s 5,5″ IPS displejem. V Aussie stoji SGS4 mezi $900-950 coz jsou FAKT silene ceny.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).