Domů » Bleskovky » LG Tab-Book LTE: Konvertibilní tablet s Windows 8 (videopohled z MWC)

LG Tab-Book LTE: Konvertibilní tablet s Windows 8 (videopohled z MWC)

Kromě smartphonů jsme se na prezentaci společnosti LG mohli setkat i s novým tabletem Tab-Book LTE s Windows 8. To je vůbec první tablet od tohoto výrobce a hned na úvod musím poznamenat, že na nás opravdu zapůsobil. Jak už to u podobných zařízení bývá, téměř celou čelní stranu zaujíma dotykový IPS displej s úhlopříčkou 11,6“ a rozlišením 1280 x 720 pixelů (světělnost 400 nit). Svižný chod systému a všech aplikací zajistí třetí generace procesoru Intel Atom a rovné 2 GB operační paměti.

Kapacita interního SSD disku činí 128 GB. Komu by to nestačilo, bude mít možnost interní úložiště dále rozšířit díky přítomnosti slotu na paměťové karty. V další výbavě nalezneme moduly pro WiFi, Bluetooth, 3,5mm audio výstup, USB ve verzi 3.0 a HDMI port. Ze samotného názvu je též patrné, že tablet bude možné používat i v sítích LTE. Pokud vás zajímá výdrž na jedno nabití, tak podle výrobce můžeme počítat se třinácti hodinami kancelářské práce. Snad největším lákadlem ke koupi se jistě stane plnohodnotná QWERTY klávesnice, která výrazně usnadní psaní delších textů. Její přítomnost si však vyžádala svou daň v podobě tloušťky činící 15,9 milimetrů při celkové hmotnosti 1,05 kg.

  

Použitý mechanismus vyklápění klávesnice na nás působil poněkud chatrně a jeho životnost prověří až každodenní používání. Kromě verze s procesorem Atom se do prodeje dostane i výkonnější varianta s procesorem Intel Core i5 a 8 GB paměti RAM. Odpověď na otázku dostupnosti u nás jsme bohužel od nikoho z přítomných nedostali a stejný otazník prozatím visí i nad cenou. 

  

-

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

3 komentářů

  1. Buď jsem slepej nebo tak skutečně není u klávesnice polohovací zařízení pro kurzor??? To jako k tomu tahat externí myš? Bože, kam se to ty NB posouvají?

    • Arcturus (neregistrovaný)

      Výrobce asi cílí na jinou skupinu zákazníků (ale ten trackpoint tam dát mohli). Od roku 2008 už jedno takové zařízení vlastním – HTC Shift a byl to jeden z důvodů proč jsem si následně koupil Sony Vaio P. Je ale pravda že u HTC Shift na tracpoint, vzhledem k rozměrům zařízení samotného, není vážně ani trocha místa. Ale tady u tohoto by se klidně vešel….

  2. Pánové a proč to tam cpát když to má dotekový displej.Místo nepřesného a nepohodlného trackpointu klikneš na displeji kam chceš kurzor.Je to pouze náhrada kláves na displeji nic víc na rychlejší a pohodlné psaní.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).