LG se daří: Mobilní divize vydělala ve 3. čtvrtletí 19 miliónů dolarů

LG včera zveřejnilo výsledky za třetí finanční kvartál a soudě podle čísel se jim celkem dařilo. Na celkovém výdělku 195 miliónů dolarů (v přepočtu téměř 4 miliardy korun) má sice stále největší zásluhu prodej domácích spotřebičů, mobilní divize ale zaznamenala 5% nárůst oproti minulému čtvrtletí s výdělkem 19,48 miliónů dolarů (cca 375 mil. Kč). 

 

Mnohem více je znát tento úspěch ve srovnání s loňským rokem, kdy mobilní divize jihokorejské společnosti byla dokonce ve ztrátě. Další čísla nám říkají, že prodej smartphonů s logem LG přesáhl počet 14 miliónů, což je nárůst o 9 procent oproti předchozímu čtvrtletí. Společnost si slibuje v nadcházejícím kvartálu ještě větší profit díky uvedení vlajkové lodi s názvem Optimus G na světový trh a představení modelu Nexus 4. Doufejme tedy, že se bude LG i nadále držet firemního motta „Life’s Good“.

Zdroj

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku