TOPlist

LG Quantum: Američan s Windows a QWERTY klávesnicí (video)

Dostali jsme možnost vyzkoušet chytrý telefon LG Quantum s operačním systémem Windows Phone, který láká na výsuvnou QWERTY klávesnici (videopohled).

Na americkém trhu se pod křídly operátora AT&T už nějaký ten pátek prodává chytrý telefon LG Quantum, který je vybavený operačním systémem Windows Phone a jeho největším lákadlem je výsuvná QWERTY klávesnice. Ostatní hardwarové parametry jsou shodné s dalšími Windows Phone telefony první generace. V současné době už je pro LG Quantum dostupná „Mango“ aktualizace, ale podporu české lokalizace zde nehledejte. My jsme telefon mohli otestovat díky internetovému obchodu ChytreMobily.cz, který jej nabízí z neoficiální distribuce za poměrně příznivou cenu.

Jedním z prvků, které jednotlivé Windows Phone telefony odlišuje, je fotoaparát a jeho kvalita. LG Quantum je vybavený 5Mpx čipem, který bohužel produkuje pouze průměrné fotografie. Ocenili bychom zejména lepší zpracování barev a vyšší ostrost. Kromě fotografií můžete pořizovat i HD video (720p při 24 FPS, mono zvuk, ukázka/ukázka 2), nicméně ani v tomto případě nečekejte žádné zázraky. Během nahrávání videa nedochází k automatickému přeostřování, což považujeme za celkem výrazný nedostatek.

- - -

Stejně jako jiné Windows Phone telefony, i LG Quantum nás potěšil svou rychlostí a svižnými reakcemi operačního systému. Pochválit si výrobce zaslouží také za kvalitu konstrukce, která je velice pevná a slibně vypadá i výsuvný mechanismus samotné klávesnice. Na té se díky poměrně velkým tlačítkům píše dobře, jen je z počátku nutné počítat s trochu tužším stistkem. 

- - - 
Další snímky naleznete v naší galerii

- - -

LG Quantum bychom doporučili uživatelům, kteří hledají levný Windows Phone telefon s výsuvnou klávesnicí, která se skvěle hodí pro psaní textových zpráv, e-mailů a oceníte ji i při chatování přes Facebook chat nebo Live Messenger (tyto dva protokoly operační systém Windows Phone nativně podporuje a aplikace pro práci s textovými zprávami zároveň funguje jako jednoduchý IM klient). Budete se ale muset smířit s faktem, že samotné prostředí systému bude v angličtině, i když na softwarové a hardwarové klávesnici je možné zadávat znaky s diakritikou.

- - -

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku