Domů » Bleskovky » LG připravuje G6 Plus a G6 Pro: čím se budou od základu lišit?

LG připravuje G6 Plus a G6 Pro: čím se budou od základu lišit?

LG G6 je výborně vybavený vlajkový smartphone, kterému chybí k dokonalosti pouze pár detailů – někomu může vadit absence nejvýkonnějšího čipsetu Qualcomm Snapdragon 835, jiný zase může nadávat na různá regionální omezení. Některé nedostatky by ale mohly odstranit budoucí chystané deriváty.

LG totiž podle korejských zdrojů chystá modely G6 Plus a G6 Pro. Ani v jednom případě se nemá jednat o zcela nové zařízení, ale pouze o lehké úpravy stávajícího modelu. G6 Plus má dostat větší vnitřní paměť s kapacitou 128 GB a bezdrátové nabíjení, G6 Pro má naopak dostat paměť pouze 32 GB a s tím i nižší cenu. Zatímco klasická „géšestka“ stojí v Koreji 900 tisíc wonů (asi 18 800 korun), model Plus má přijít na milion wonů (asi 20 900 korun) a model Pro na 790 tisíc wonů (asi 16 500 korun).

LG G6 nebude všude stejné: Evropa nedostane bezdrátové nabíjení, ani high-end zvuk

LG zatím příchod těchto dvou variant G6 oficiálně nepotvrdilo, avšak na dotaz serveru AndroidAuthority odpověděl manažer korejského výrobce, že se zajímají o rozšiřování dostupnosti svých produktů ve více variantách, aby pokryly zájem uživatelů dychtících po specifických funkcích. V LG si možná uvědomili, že naštvali evropské zákazníky tou nejořezanější variantou G6, a budou si dodatečně chtít napravit reputaci. Připlatili byste si cca 2 100 korun za větší paměť a podporu bezdrátového nabíjení?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. Jeste by mohli dat Quad DAC a je to. Ten priplatek za to stoji.

 2. orgac….ty si ale vacsi,to je ten problem :))

 3. Bezdrátové nabíjení super, furt je tam ale ta bezdrátová čtečka LCD displej s tragicky vysokou spotřebou AOD.

  • S vysokou spotřebou u AOD? že si recenzenti nevšimli jen ty, přitom říkájí že u Samsungu je to žrout baterie.

   • Víc číst míň mluvit (psát).
    [odkaz]

    Miluju takové jako ty.
    A hlavně rozdíl ve spotřebě je už jen ve standardním režimu, kdy AOD na G6 svítí slaběji, než na SGS8 (AMOLED). V případě vyšší intenzity u G6, kdy by AOD mělo jas asi jako má SGS8 je spotřeba ještě vyšší… prostě AOD na LCD displeji….

   • To mi tu budeš dokola posílat jeden test který nic skoro neříká, už sem ti to psal na gsmarena máš test AOD kde u LG jasně méně bere z baterie než u Samsungu. Tam to mají lépe otestováno než tady.

   • Tohle není jen jeden test. Je to test, který říká kolik procent bere pouze AOD. Gsm arena má jinou testovací metodiku výdrže. Tady na smartmanii nejspíš odečetli správně rozdíl úbytku procent u AOD za nějakou dobu ve stavu zapnutého AOD (s vypnutými daty, wifi apod (režim letadlo) aby minimalizovali vlivy přihašování mobilu k sítí apod, což měření značně ovlivňuje. Už jenom v normálním režimu AOD na LG G6 bere o kousek více (což by se dalo akceptovat). Bohužel je tam jeden problém a to jas AOD v normálním režimu, který je na LG G6 o dost nižší. Pro to, aby byl jas na LG G6 takový, jako na Samsungu, je třeba zapno boost režim, ve kterém je ale spotřeba ještě vyšší. Je to logické, LCD potřebuje podsvícení a to je i u LG G6 pod celým displejem……raději nepiš, když o tom nic nevíš.

   • However, and we’ve always tried to point that out, the effect of the always on display consumption can vary wildly depending on usage – it’s one thing if the phone is held in your pocket (where it will eventually turn off the AOD on its own), it’s completely different if it stays on the table in front of you and the ambient lighting is strong enough that it needs to crank up the brightness higher. That, as it turns out, is also a setting in the always on display menu – you can actually tell the phone to keep the always on feature brighter unlike with the G5. Whatever you decide on that, the overall effect of the AOD on your battery life is probably not that big of an issue as it may appear so just deal with it and enjoy the extra functionality. Okay, we got that out of our system.

   • Martin P (neregistrovaný): Trochu nechápeš. Vliv AOD je hodně závislý a způsobu používání, takže pokud máš mobil v kapse po většinu celého dne, AOD se tam deaktivuje. V případě ale, že ti mobil leží během dne celkově třeba 10h na slole, nebo někde kde je AOD aktivní, projeví se vliv spotřeby AOD více a o to jde. Tady je rozdíl mezi AOD na LG G6 s LCD a SGS8 s AMOLED docela markatní. Pokud se nebudeme bavit o způsobu používání a zaměříme se pouze na rozdíl ve spotřebách AOD v aktivním stavu – LG G6 s LCD žere už v normálním režimu více a informace na displeji nejdou ani tak dobře vidět, než jako u SGS8 (ve standardním režimu, který mimochodem svítí více, než normální režím na G6). A když srovnáme JAS na LG G6 s jasem na SGS8 a to tak, že na LG G6 zapneme boost režím, je spotřeba ještě vyšší. Už to chápeš?
    O AOD se zajímám už od dob Nokie N8. Např. jsem testoval spotřebu AOD na Nokii Lumia 1020 a Nokii Limia 830….

    AOD sice na LCD displejích funguje, ale nejsou pro tuto funkci příliš vhodné a to hlavně z důvodu vyšší spotřeby oproti AMOLEDům, u kterých svítí pouze jenom ty body, které potřebujeme.

 4. „Připlatili byste si cca 2 100 korun za větší paměť a podporu bezdrátového nabíjení“

  U jiného výrobce ano, u LG ne. To co udělalo s LG g6 – osekaná verze pro Evropu, je trochu moc, a ač dlouholetý fanda, tak LG už nefandím, a jen z principu od nich telefon nekoupím (to by se museli hodně snažit, a vydat něco jako byla G ve své době…).

  • Osekaly? v čem, Bezrát měl jen USA a to jeden operátor, QUAD DAC to samé zase v koreii. Takže nevypadá že by ostatní měli tyto vymoženosti.

 5. Robert Hájek

  Má tu někdo z vás kecálků co mektají o výdrži baterie vůbec G6 ? Já jo a výdrž baterie je skvělá. I se zapnutým AOD.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).