Cena:

LG připravuje G6 Plus a G6 Pro: čím se budou od základu lišit?

LG G6 je výborně vybavený vlajkový smartphone, kterému chybí k dokonalosti pouze pár detailů – někomu může vadit absence nejvýkonnějšího čipsetu Qualcomm Snapdragon 835, jiný zase může nadávat na různá regionální omezení. Některé nedostatky by ale mohly odstranit budoucí chystané deriváty.

LG totiž podle korejských zdrojů chystá modely G6 Plus a G6 Pro. Ani v jednom případě se nemá jednat o zcela nové zařízení, ale pouze o lehké úpravy stávajícího modelu. G6 Plus má dostat větší vnitřní paměť s kapacitou 128 GB a bezdrátové nabíjení, G6 Pro má naopak dostat paměť pouze 32 GB a s tím i nižší cenu. Zatímco klasická „géšestka“ stojí v Koreji 900 tisíc wonů (asi 18 800 korun), model Plus má přijít na milion wonů (asi 20 900 korun) a model Pro na 790 tisíc wonů (asi 16 500 korun).Nepřehlédněte

LG G6 nebude všude stejné: Evropa nedostane bezdrátové nabíjení, ani high-end zvuk

LG zatím příchod těchto dvou variant G6 oficiálně nepotvrdilo, avšak na dotaz serveru AndroidAuthority odpověděl manažer korejského výrobce, že se zajímají o rozšiřování dostupnosti svých produktů ve více variantách, aby pokryly zájem uživatelů dychtících po specifických funkcích. V LG si možná uvědomili, že naštvali evropské zákazníky tou nejořezanější variantou G6, a budou si dodatečně chtít napravit reputaci. Připlatili byste si cca 2 100 korun za větší paměť a podporu bezdrátového nabíjení?

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.