Domů » Bleskovky » LG představilo Tab Book Duo: 10″ tablet s Windows, klávesnicí a velkou výdrží

LG představilo Tab Book Duo: 10″ tablet s Windows, klávesnicí a velkou výdrží

Společnost LG ve své korejské domovině představila konvertibilní notebook Tab Book Duo. Jedná se o přímého konkurenta kousků jako je Asus Transformer T100 nebo Acer Aspire Switch (recenze), svou konstrukcí ale připomíná spíše tablety Surface od Microsoftu. Samotný 10“ tablet nachází oporu ve vlastním stojánku, zatímco klávesnicová část je volně ložená a připojuje se skrze Bluetooth.

  

V těle tabletu tepe blíže nespecifikovaný čtyřjádrový procesor od Intelu (patrně Atom Bay Trail nebo Core M), který díky svému úspornému chodu dokáže tabletu zajistit až 11 hodinovou výdrž. Velikostí operační nebo vnitřní paměti se bohužel výrobce nepochlubil, stejně tak neznáme rozlišení fotoaparátů. Za to však víme, že tabletová část váží 530 gramů a obsahuje porty USB 3.0 a microHDMI. Klávesnice má hmotnost 792 gramů.

  

Tablet LG Tab Book Duo již zahájil svůj prodej v Jižní Koreji za cenu 740 000 KRW (15 100 Kč bez DPH), zdali jej společnost uvede i mezinárodně, není prozatím známé. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. m.z (neregistrovaný)

    Vypadá zajímavě…ta výdrž se mi hodně líbí, je pravda, že LG většinou baterie umí, třeba G3 mi vydrží i 2-3 dny na jedno nabití, což si myslím, že je docela slušný nadprůměr

  2. Tomuhle nerozumím. Všichni kolem se diví proč se neprodávají tablety a duo zařízení s Windows … ???

    Kdo by si kupoval takový šunt s Atomem? Vždyť to je pak stejný kničemukrám jako iPed a Droidi. Prostě jen telefon ve větším těle.

    Tablet nebo konvertibilní zařízení s plnohodnotnými Windows a plnohodnotným HW na našem trhu úplně chybí. Před časem skončil prodej Sony Vaio Duo 13 i 11, Sony Tap se na náš trh dostal jen v té nejmizernější konfiguraci, Surface 2 se k nám vůbec nedostal a 3 to je otazník. Navíc Surface 3 nemá slot na SIM… Skoro bych řekl, že jsem si koupil na dlouhou dobu poslední pro mě použitelný pracovní tablet na trhu. To znamená tablet (s výsuvnou klávesnicí), plnohodnotné windows, procesor i5 nebo i7, slušnou grafiku (samozřejmě ne na náročné grafické programy), dostatečně lehký na přenášení, slot na SIM. Nic podobného jako Sony Vaio Duo 13 v současné době na trhu není. Často cestuji a pracuji mimo kancelář, na stavby si dokumentaci už ani netisknu a nosím tablet, kde mám vše a když potřebuji rychle něco vyhledat na webu, je to supr. Skoro se bojím aby neměl i Sony nějaké tzv „kurvítko“ a aby mi neumřel (dvouletá záruka mi za chvilku skončí) protože nevím co jiného bych si místo něj koupil.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).