Domů » Bleskovky » LG podle FCC chystá chytré hodinky se slotem na SIM kartu: Jedná se však o dětskou chůvičku

LG podle FCC chystá chytré hodinky se slotem na SIM kartu: Jedná se však o dětskou chůvičku

V dokumentech americké federální komise FCC se objevilo zařízení, jehož výrobu má na starosti společnost LG a je popsáno jako Smart Watch + CMDA. To okamžitě vyvolalo vlnu spekulací, že korejský výrobce chystá konkurenci pro Samsung Gear S, pravda je ale patrně někde jinde.

  

 

Obrázek zadní strany přístroje, na níž budou obsaženy informace o certifikaci, odhalil oválný tvar této nositelné elektroniky a poměrně velké rozměry 57,7 × 35,5 mm. Vnímaví čtenáři zahraničních diskuzních fór si všimli, že se nápadně podobá náramku KizON, který společnost LG představila letos v červenci. Náramek má nově prodávat americký operátor Verizon, proto musel projít certifikací FCC.

  

Náramek KizON je zařízení určené na dětské zápěstí, které díky vestavěnému slotu na SIM kartu, Wi-Fi a čipu GPS dává rodičům okamžité informace o geografické poloze dětí prostřednictvím speciální aplikace pro telefony a tablety s Androidem. Kromě toho umožňuje volání, takže srovnání s Gear S není zase tak úplně zcestné, bohužel ke zprostředkování hovoru slouží jediné tlačítko, které dítě spojí s přednastaveným číslem jednoho rodiče. Zároveň slouží k přijmutí hovoru, přičemž pokud tak dítě do 10 sekund neučiní, KizON hovor automaticky spojí, aby rodič slyšel, v jaké situaci se dítě nachází.

   

Výdrž náramku zajišťuje baterie o kapacitě 400 mAh, která má udržet náramek nabitý po dobu tří dnů, což je hodnota, ke které se některé chytré hodinky ani nepřiblíží. Když stav nabití klesne pod 25 %, je o tom rodič informován. Náramek je od července v prodeji v Jižní Koreji, v následujících týdnech má být dostupný v Americe a také v Evropě. Jsme zvědaví, zdali se toto příslušenství, které bude nabízeno v modré, zelené a růžové barvě, objeví i v nabídce našich operátorů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).