Domů » Bleskovky » LG plánuje návrat k Windows Phone: Takhle bude vypadat model Uni8

LG plánuje návrat k Windows Phone: Takhle bude vypadat model Uni8

Společnost LG tento rok zřejmě představí nový smartphone s operačním systém Windows Phone 8.1. Jeho podobu opět odhalil Evleaks, nicméně hardwarové parametry zatím zůstávají utajeny. S největší pravděpodobností půjde o zástupce střední nebo vyšší třídy. Telefonu by měl dominovat prostorný displej, úhlopříčku odhadujeme na 4,7 – 5″, jehož součástí budou systémová tlačítka.

Nejbližší tisková konference LG je naplánována na 27. května v Londýně, nicméně tato akce bude výhradně v režii top modelu LG 3G a zřejmě i chytrých hodinek, model Uni8 s Windows Phone 8.1 bude představen později.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

12 komentářů

 1. gaspic (neregistrovaný)

  konečně malý okraje displaye, nokia by se měla vykašlat na polykarbonát, nebo vymyslet novej design ať ty rámečky nejsou tak velký..ale stejně, ať bude jakej bude, tak Windows Phone jedinně od Nokie (MS :-D)

  • Ty okraje u většiny modelů nejsou tak hrozné, alespoň si do toho člověk omylem nepatlá.

   Ale ukazuje se, že WP není tak mrtvý, jak by se na první pohled mohlo některým zdejším trollům zdát… Velcí výrobci si všimli, že je o WP zájem a za minimální náklady jsou schopni stávající modely přetvořit i pro WP. Oni poskytnou ověřený a již vyvinutý HW a MS poskytne kvalitní a odladěný SW. Minimální náklady a je tu další neokoukaný model, který si své zákazníky najde.

  • mta (neregistrovaný)

   WP má 3% trhu. To není trolling, to je smutný fakt.

  • víš kolik je 3% obrovského trhu smartphonů? Je to stále neskutečně velké číslo.

   Nehledě na to, že v evropě má často i kolem 10%

  • mimonaut: 3% je prd. Společnosti, které bojují se samotnou ziskovostí na daném trhu se musí zaměřit na mnohem větší ryby, což značí více méně jen a pouze Android.

   Tohle je jen JPP, nic víc.

  • MCEZA: Myslím si, že náklady nebudou minimální. Ono je potřeba do nákladu za výrobu potřeba započíst i náklady za testování daného modelu, náklady na školení svých zaměstnanců na nový OS (vývojáři, testeři, support) a jeho odlišení se od konkurence s WP -> tvorba bonusových aplikací, služeb a podobně.

   MS jim sice dá nějaké peníze za podporu, ale nemyslím si, že:

   a) jim to pokryje náklady

   b) že mají zajištěný odbyt

   c) že se jim vůbec použití WP vyplatí natolik, aby za rok vydaly nástupce.

   Tohle jsou prostě rizika a může taky to dopadnout naprostým fiaskem a finanční ztrátou. Doba je zlá a to má ještě přijít Tizen od Samsungu, který díky dobrému marketingu, taky ukrojí část koláče.

  • náklady za testování daného modelu, náklady na školení svých zaměstnanců na nový OS (vývojáři, testeři, support) a jeho odlišení se od konkurence s WP -> tvorba bonusových aplikací, služeb a podobně.

   Jenže tohle dosud jiný výrobce než Nokie pro WP nedělal. I Samsung, který si to může dovolit, nedal na marketing ani korunu.

  • MCEZA: Jediný kdo tu furt dokola zvrací něco o mrtvém WP jsi jen a jen Ty. My víme, že se tím uklidňuješ, ale už je to celkem ohraná písnička a všimni si, že i slovo troll používáš nejčastěji Ty…

   Jinak LG s WP vítám, tedy aspoň více než Samsung :-)

 2. Tomik (neregistrovaný)

  3% jsou opravdu malo

 3. JAN (neregistrovaný)

  Fuknite tam Glance Screen a prdim na celu Nokiu, ci MS mobile, alebo co to je … :-)

 4. Tak obrázek je také, ale LG nepřímo potvrdil, že něco s WP chystá. Doslovně: Toto není ten telefon, který letos uvidíte.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).