Domů » Bleskovky » LG Optimus U1: Další smartphone s Androidem 4.0?

LG Optimus U1: Další smartphone s Androidem 4.0?

Zahraničnímu serveru GSMarena se podařilo získat první snímky připravovaného smartphonu od korejského výrobce LG. Podle anonymního zdroje ponese zařízení název LG Optimus U1. Jako operační systém má být použit Android v aktuální verzi 4.0 ICS. Z fotografie je patrné, že se můžeme těšit na velmi tenký desing přístroje a rozměrný displej, který se má pyšnit úhlopříčkou 4,5“ a rozlišením 1280 x 720 pixelů. Spekulace též hovoří o přítomnosti dvoujádrového procesoru s taktem 1,5 GHz a 8Mpx fotoaparátu. Na přiložené fotografii si můžete všimnout přítomnosti jednoho hardwarového tlačítka a dvou senzorových, které se nacházejí po stranách. To však neodpovídá nové filozofii operačního systému Android 4.0 ICS, který již s hardwarovými tlačítky u smartphonů a tabletů nepočítá. Na základě této skutečnosti jsme vůči pravosti snímku skeptičtí. Oficiální představení této korejské novinky se má uskutečnit začátkem roku 2012.

-

Zdroj: GSMarena

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

10 komentářů

 1. Nevypadá zle, ale co LG předvádí svojí podporou a kvalitou ROM, hodně bych si rozmyslel kup. Ještě že máme komunitu!

 2. Nie je to tam úplne náhodou senzor pre snímanie otlačku prsta?

  Pretože ak by to bolo a spoľahlivo fungovalo, tak by som bol ochotný zvažovať aj ten Android.

  Mať možnosť unlockovať obrazovku na základe naskenovania otlačku prsta je mojim snom už nejakú dobu… :)

  • snímač otlačkov prstov nemala Motorola Atrix?

  • naprosto souhlasím, ačkoli se obávám, že toto snímač není

  • mino: To neviem, ale mohlo by sa to vážne uchytiť :(

   V čom tkvie problém, vie niekto?

   Na notebookoch (aj lacnejších) to funguje celkom dobre.

  • Ctecku otisku prstu ma uz napriklad Motorola Atrix,tam to fungovalo bezchybne..

 3. Nechápu jak odemykání obličejem, tak případně otiskem prstů. Jediný k čemu je to dobrý, tak na machrování. Přeci se chci dostat do telefonu co nejrychleji a v těchto případech si myslím, že to nebude rychlejší než klasické odemykání.

  • pokud nemáš zamčený telefon, je to 1) zapnout displej 2) posuvníkem odemčít. Pokud máš na telefonu nastavené heslo navíc 3) odheslovat. Pokud by byla na telefonu čtečka prstů, pak stačí 1) přejet prstem. Nevím…řekl bych, že je jasné, co je rychlejší, a to i bez machrování.

  • kuba: No jestli to bude šlapat bez problémů, tak možná jo, ale bude to platit jen u snímače prstů. Nemám se snímačem osobní zkušenosti, jen vím, že ho má známý na ntb a často přikládal prst vícekrát, než se tam dostal.

   U obličeje to tak rychlé nebude určitě.

   Teď jde o to, jestli se u snímače prstů půjde dostat rovnou na nepřijatý hovor, případně sms. Ale tohle by se asi vychytalo.

 4. Kot3l a koupit si SGS II ti po „podpoře“ SGS I problém nedělá?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).