LG Optimus G Pro představen: 5,5″ fullHD displej, 13Mpx fotoaparát a 3140mAh baterie

Včera LG představilo tři nové modely střední a nižší třídy, které patří do designové řady L-series (článek). Na dnešní den si jihokorejský výrobce naplánoval světovou premiéru své nové vlajkové lodi, modelu Optimus G Pro. Tento telefon byl původně představen 22. ledna, nicméně tehdy se jednalo o verzi určenou pro japonský trh. Evropská/americká varianta Optimusu G Pro nabídne několik odlišností nejen po hardwarové stránce, ale i co se designu a zpracování týče.

 

Zatímco japonská varianta bude vybavena 5″ fullHD displejem, verze pro Evropu a USA bude o něco větší a nabídne panel s fullHD rozlišením a úhlopříčkou 5,5″. Sklo navíc bude nepatrně prohnuté, což bude vytvářet zajímavý efekt a změny doznala i zadní strana, u které výrobce použil podobný vzor jako u Nexusu 4 (první dojmy + videopohled). Zvýšila se také kapacita baterie, z původních 3000 mAh na 3140 mAh.

  

Zájemci se rozhodně nemusí strachovat o nedostatek výkonu, jelikož srdcem celého zařízení se stal čtyřjádrový procesor od Qualcommu s taktem 1,7 GHz pro každé jádro. Kapacita operační paměti se pak zastavila již na standardní hodnotě 2 GB. LG Optimus G Pro běží na operačním systému Android ve verzi 4.1, který výrobce tradičně obohatil o vlastní grafickou nadstavbu. V další hardwarové výbavě nalezneme hlavní fotoaparát s 13Mpx snímačem, interní paměť s kapacitou 32 GB a slot na paměťové microSDXC karty.

   
Takto vypadá japonská LG Optimus G Pro s 5″ fullHD displejem

Informace o ceně a dostupnosti v tuto chvíli nemáme k dispozici, dozvíme se je až při „druhé“ premiéře, která je naplánována právě na barcelonský Mobile World Congress. Ten začíná v pondělí 25. února a naše redakce zde samozřejmě nebude chybět.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku