LG Optimus G Pro: 5″ fullHD displej, čtyři jádra a 3000mAh baterie

Nějaký čas se spekuluje o nástupci modelu Optimus G. Původně to vypadalo, že bychom se vylepšené „gédvojky“ mohli dočkat na veletrhu CES, nakonec je ale všechno jinak. Nástupce ponese označení Optimus G Pro a představení by se mělo odehrát během Mobile World Congressu, který se bude konat na konci února v Barceloně a naše redakce zde tradičně nebude chybět.

 

Optimus G Pro nabídne pětipalcový displej s fullHD rozlišením (1080 x 1920 px), čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro (APQ8064) s taktem 1,7 GHz, 32 GB vnitřní paměti, podporu LTE sítí či akumulátor se slušnou kapacitou 3000 mAh. Na zadní straně bude mít své místo 13Mpx fotoaparát s autofocusem a přisvětlovací diodou, na přední straně najdeme 2,4Mpx kamerku pro videohovory. Tloušťka telefonu by neměla překročit 10 milimetrů (celkové rozměry 139 x 70 x 10,1mm, hmotnost 160 gramů). Operační systém Android 4.2 doplní uživatelské prostředí od LG. Podle uniklého obrázku by telefon mohl být dostupný v černé barvě a pak také ve verzi s bílým zadním krytem.

Verze na uniklém obrázku pochází z prezentace pro japonského operátora NTT DoCoMo, ale nepochybujeme o tom, že jej LG bude prodávat na celém světě. Cena odhadujeme okolo hranice 15 000 Kč.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku